Kibice z Poznania i okolic już mogą szykować szaliki i flagi. Mecze nie tylko z udziałem „Biało-czerwonych”, ale wszystkie rozgrywane w ramach mundialu, będą mogli oglądać w przygotowanej dla nich strefie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Jej organizatorzy liczą na obecność nie tylko poznaniaków, ale i mieszkańców regionu. Wskazują jednocześnie na łatwość dojazdu. Miejsce dla kibiców będzie się znajdować na głównym placu MTP znajduje się bowiem kilkadziesiąt metrów od dworca głównego PKP. Wstęp do strefy jest bezpłatny dla wszystkich.

Chętni mogą jednak wykupić specjalny pakiet VIP z dostępem do dodatkowych atrakcji. W ogólnodostępnej strefie znajdą się m.in. stoiska gastronomiczne czy sklep z kibicowskimi gadżetami.

Mecze będą transmitowane na telebimie o wymiarach 14 x 8 metrów, czyli 144 metry kwadratowe. W dniach, kiedy na boiskach nie będą rozgrywane żadne mecze - ekran i trybuny zmienią się w wielkie kino plenerowe. Podobnie będzie z resztą każdego dnia po zakończeniu rozgrywek.

Oprócz trybun, telebimu i dodatkowych stoisk, w strefie znajdzie się też boisko piłkarskie, na którym zostaną rozegrane dwa turnieje. Najpierw między 22 a 30 czerwca na boisku zmierzą się przedstawiciele firm. Później, między 2 a 14 lipca odbędzie się turniej w kategorii OPEN. Strefie kibica będą też towarzyszyć atrakcje dla najmłodszych, organizowane co roku w ramach akcji "Lato na Targach".

Największej frekwencji organizatorzy spodziewają się na meczach "Biało-czerwonych". Pierwszy 19 czerwca, kiedy nasi piłkarze na stadionie w Moskwie zmierzą się z Senegalem. Kolejny - 24 czerwca z Kolumbią. Trzeci mecz naszych w pierwszej fazie Mundialu - 28 czerwca, kiedy zagramy z Japonią.

(nm)