To było godne zakończenie fazy 1/8 finału piłkarskich mistrzostw świata. Na stadionie w Moskwie Anglia po rzutach karnych pokonała Kolumbię 4:3. Po dogrywce na tablicy wyników był remis 1:1 po bramkach Harrego Kane'a i Yerr'ego Miny. W ćwierćfinale "Synowie Albionu" zmierzą się z reprezentacją Szwecji, która pokonała Szwajcarię.

Jordan Pickford broni strzał Carlosa Bacci /YURI KOCHETKOV /PAP/EPA

Pierwszą szansę na zdobycie bramki mieli Anglicy w 5. minucie gry. Z rzutu wolnego dość zaskakujący strzał oddał Ashley Young, ale jego uderzenie wypiąstkował David Ospina.

W 16. minucie bardzo dobrą akcję prawą stroną przeprowadził Kieran Trippier, dośrodkował do Harrego Kane'a, ale napastnik Tottenhamu uderzył głową nad bramką.

Niewiele więcej działo się w pierwszej części spotkania. Gra toczyła się głównie w środku pola, a obie drużyny skupiały się na bronieniu dostępu do własnej bramki.

Anglia wyszła na prowadzenie w 57. minucie gry. Z rzutu rożnego dośrodkował Kieran Trippier, a w polu karnym przez Carlosa Sancheza faulowany był Harry Kane. Amerykański sędzia Mark Geiger wskazał na jedenasty metr i ukarał żółta kartką Kolumbijczyka. Do piłki podszedł sam poszkodowany i strzałem w środek bramki pokonał Davida Ospinę.

Kilka minut później podopieczni Gareth'a Southgate'a mogli podwyższyć prowadzenie. W pole karne dośrodkował bardzo aktywny Trippier, piłkę głowa uderzył Dele Alli, ale piłka przeleciała tuż nad poprzeczką.

Kolumbia miała swoją szansę na wyrównanie w 81. minucie. Błąd popełnił Kyle Walker, piłkę w środku boiska przejął Carlos Bacca, zagrał na wolne pole do Juana Cuadrado, ale zawodnik Juventusu Turyn fatalnie przestrzelił.

Podopieczni Jose Pekermana wyrównali w 93. minucie gry. Piłkę z rzutu rożnego dośrodkował Juan Cuadrado, a najwyżej w polu karnym wyskoczył Yerri Mina i pokonał Jordana Pickforda. To trzecia bramka stopera FC Barcelony na tym turnieju. Wcześniej trafił z Polską i Senegalem.

Anglicy mogli przechylić szalę zwycięstwa w 112. minucie. W pole karne dynamicznie wszedł Danny Rose, wymienił piłkę z Jordanem Hendersonem, ale uderzył minimalnie obok słupka kolumbijskiej bramki.

Serię rzutów karnych rozpoczęli Kolumbijczycy. Jako pierwszy strzelał Radamel Falcao i pewnie uderzył w środek bramki. Tym samym odpowiedział Harry Kane. Było 1:1.

Drugą kolejkę celnym strzałem rozpoczął Juan Cuadrado. W odpowiedzi Marcus Rashford również się nie pomylił. Było 2:2.

Jako trzeci uderzał Luis Muriel. Piłkarz Sevilli dał swojej reprezentacji ponownie prowadzenie. Z kolei Jordan Henderson uderzył celnie, ale jego strzał obronił David Ospina. Kolumbia wyszła na prowadzenie 3:2.

W czwartej kolejce w poprzeczkę trafił Mateus Uribe. Celnie odpowiedział Kieran Trippier i ponownie mieliśmy remis.

W piątej serii we wspaniałym stylu strzał Carlosa Bacci obronił Jordan Pickford i Anglia stanęła przed szansą zwycięstwa. Eric Dier strzelił celnie i Anglia awansowała do ćwierćfinału.