W środę oficjalnie zaprezentowane zostały nowe koszulki reprezentacji Polski, a w czwartek piłkarze wezmą udział w sesji zdjęciowej w garniturach jednego ze sponsorów drużyny narodowej. Podopieczni Adama Nawałki w nowych koszulkach wystąpią w dwóch najbliższych meczach towarzyskich: z Nigerią w piątek we Wrocławiu oraz cztery dni później z Koreą Południową w Chorzowie. Biało-czerwoni zagrają w tych koszulkach również na mistrzostwach świata w Rosji.

Szczegóły prezentacji owiane były tajemnicą. W środę o godz. 17 w jednym z wrocławskich centrów handlowych Łukasz Piszczek i Piotr Zieliński prezentowali nowe koszulki. To wydarzenie nie było zapowiadane.

Kibice, którzy akurat byli w tym miejscu, mieli spore szczęścia. Mamy do dyspozycji dwa komplety strojów: biały i czerwony. Nasze godło jest na piersi po lewej stronie. Zawodnicy zwrócili uwagę, że nowe koszulki są lżejsze od poprzednich i tym samym są bardziej komfortowe - przyznał rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski.

Jak wyglądają koszulki reprezentacji pozostałych krajów zobaczcie <<< TUTAJ >>>

Zgrupowaniu we Wrocławiu towarzyszy ogromne zainteresowanie kibiców. Fani gromadzą się pod hotelem, w którym zameldowani są biało-czerwoni i oczekują na piłkarzy, kiedy ci wyjeżdżają lub wracają z treningów. Grupy dzieci i młodzieży gromadzą się również pod stadionem przy ulicy Oporowskiej, gdzie podopieczni Adama Nawałki trenują.

Oczywiście cieszymy się obecnością kibiców, ale nie jesteśmy w stanie każdemu umożliwić wzięcia autografu czy zrobienia pamiątkowej fotografii. Staramy się jednak nie odcinać od fanów, na ile to możliwe - dodał Kwiatkowski.

Na zgrupowaniu piłkarze oprócz treningów wypełniają zobowiązania wobec sponsorów. W czwartek odbędzie się sesja fotograficzna w garniturach, które przygotowała firma odzieżowa sponsorująca polski zespół.

To kolejne zobowiązanie, które musieliśmy zrealizować na tym zgrupowaniu. W listopadzie z piłkarzy zostały pobrane miary, a w czwartek przymierzą garnitury i zapozują w nich do zdjęć - przyznał Kwiatkowski.

Z Nigerią biało-czerwoni zagrają w piątek we Wrocławiu, a cztery dni później w Chorzowie zmierzą się Koreą Południową. Początek obu spotkań o godz. 20.45.


(j.)