Na stadionie w Rostowie nad Donem Chorwacja zremisowała z Islandią 1:1. Bramki w tym spotkaniu zdobywali Milan Badelj i Ivan Perisić. Dla Islandii trafił Gylfi Sigurdsson. Islandia z jednym punktem zajmuje ostatnie miejsce w grupie, a Chorwacja z kompletem zwycięstw wygrywa grupę D. W 1/8 finału podopieczni Zlatko Dalicia zagrają z Danią.

Ragnar Sigurdsson (po lewej) i Sverrir Ingason (po prawej) w walce o piłkę podczas meczu islandii z Chorwacją /SHAWN THEW /PAP/EPA

Chorwaci, którzy już przed meczem mieli zagwarantowane miejsce w fazie pucharowej, na ostatni mecz w grupie wyszli w większości rezerwowym składzie. W porównaniu ze spotkaniami z Nigerią (2:0) i Argentyną (3:0), selekcjoner Zlatko Dalic wymienił bramkarza i całą linię obrony. Zabrakło także pomocnika Ivana Rakitica (wszedł w drugiej połowie) oraz napastników Mario Mandzukica i Ante Rebica. Wszyscy musieliby pauzować w następnym meczu, gdyby we wtorek zobaczyli żółtą kartkę.

Najlepszą okazję do wyjścia na prowadzenie miał pod koniec pierwszej połowy kapitan drużyny "Wikingów" Aron Gunnarson. Piłkarz Cardiff City potężnie uderzył zza pola karnego, a piłka odbiła się od słupka i wyszła w pole.

Pierwszą bramkę w tym spotkaniu zdobył Milan Badelj. W 54. minucie wykorzystał dobre podanie Josipa Privaricia i z łatwością umieścił piłkę w siatce.

Chwilę później Islandia mogła wyrównać, ale Sverrir Ingason po dośrodkowaniu z rzutu rożnego trafił w poprzeczkę.

W 75. minucie Islandia doprowadziła do wyrównania. Po kopnięciu przez Sigurdssona piłkę ręką w polu karnym zagrał Dejan Lovren, a "jedenastkę" pewnie wykorzystał właśnie Gylfi Sigurdsson. Warto zwrócić uwagę, że ten sam zawodnik nie wykorzystał rzutu karnego w poprzednim meczu z Nigerią.

Pod koniec meczu drużyna Islandii wyrażnie opadła z sił, co wykorzystali Chorwaci. Bramkę na wagę zwycięstwa strzelił w 90. minucie Ivan Perisić.

Islandia z jednym punktem kończy grupę na ostatnim, czwartym miejscu, a Chorwacja awansuje do 1/8 finału z kompletem zwycięstw. Tam zagra z reprezentacją Danii.