Takiego widowiska kibice z pewnością się nie spodziewali. Francuzi pokonali reprezentację Szwajcarii 5:2.

Spotkanie rozpoczęło się pechowo dla Szwajcarów. Po niespełna 8 minutach boisko musiał opuścić Steve von Bergen. Szwajcar został w brzydki sposób sfaulowany przez Giroud, który kopnął go w głowę. W miejsce Steve von Bergena wszedł Philippe Sendero.

Pierwszy gol zobaczyliśmy w 17. minucie. Po rzucie rożnym piłkę do siatki wbił Olivier Giroud. Na drugą bramkę czekaliśmy zaledwie minutę. Po fatalnym błędzie szwajcarskiej obrony wynik na 2:0 ustawił Blaise Matuidi. Karim Benzema mógł podnieść wynik do 3:0, ale szwajcarski bramkarz obronił podyktowany wcześniej rzut karny.

Trzecia bramka wpadła w 40. minucie. Jej autorem jest Mathieu Valbuena. W 67. minucie na listę strzelców wpisał się Karim Benzema. Kilka minut później wynik podwyższył jeszcze Sissoko. w 81. minucie honorowego gola dla Szwajcarów strzelił Blerim Dzemaili. Chwilę później na 5:2 wynik ustalił Granit Xhaka.

W końcówce meczu doszło do niecodziennej sytuacji, po której - na krótko - ucieszyli się kibice z Francji. W czwartej minucie doliczonego czasu Benzema popisał się ładnym trafieniem pod poprzeczkę z ok. 18 metrów, ale dosłownie chwilę wcześniej sędzia odgwizdał koniec meczu i bramka dla "Trójkolorowych" nie została uznana.

Francuzi po dwóch kolejkach grupy E mają sześć punktów. Szwajcarzy pozostali z trzema - w pierwszej kolejce dosyć szczęśliwie wygrali z Ekwadorem, strzelając gola na 2:1 w ostatnich sekundach.

Bramki: 0:1 Olivier Giroud (17-głową), 0:2 Blaise Matuidi (18), 0:3 Mathieu Valbuena (40), 0:4 Karim Benzema (67), 0:5 Moussa Sissoko (73), 1:5 Blerim Dzemaili (81-wolny), 2:5 Granit Xhaka (87).

Żółta kartka - Francja: Yohan Cabaye.

Sędzia: Bjoern Kuipers (Holandia). Widzów 50˙000.

Szwajcaria: Diego Benaglio - Stephan Lichtsteiner, Steve von Bergen (9. Philippe Senderos), Johan Djourou, Ricardo Rodriguez - Gokhan Inler, Valon Behrami (46. Blerim Dzemaili), Xherdan Shaqiri, Granit Xhaka, Admir Mehmedi - Haris Seferovic (69. Josip Drmic).

Francja: Hugo Lloris - Mathieu Debuchy, Raphael Varane, Mamadou Sakho (66. Laurent Koscielny), Patrice Evra - Mathieu Valbuena (82. Antoine Griezmann), Yohan Cabaye, Blaise Matuidi, Moussa Sissoko, Olivier Giroud (63. Paul Pogba) - Karim Benzema.