To już kolejna odsłona edukacyjnej akcji RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej". W środę w "DGP" znajdziecie zadania dla maturzystów, które pomogą im sprawdzić wiedzę z języka angielskiego. Inny zestaw z tego przedmiotu mamy w tym artykule.

W poniedziałek w "Dzienniku Gazecie Prawnej" opublikowane zostały przykładowe zadania maturalne z języka polskiego z odpowiedziami. Inny zestaw z tego przedmiotu zamieściliśmy tutaj. 

We wtorek w "DGP" pojawiły się testowe arkusze z matematyki. Zadania z "królowej nauk" publikujemy tutaj. 

W środę gazeta opublikuje zadania dla maturzystów, które pomogą im sprawdzić wiedzę z języka angielskiego. Inny zestaw z tego przedmiotu mamy poniżej.

Jak otrzymać od nas komplet trzech zestawów z zadaniami maturalnymi z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego? Sprawdź na końcu artykułu.

Matura 2024: Język angielski, przykładowe zadania i odpowiedzi

Matura 2024. Najważniejsze informacje

Matury rozpoczną się w tym roku szkolnym 7 maja 2024 r. Tradycyjnie uczniowie podejdą na początku do pisemnego egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym. 

Koniec pisemnych egzaminów w terminie głównym zaplanowany jest na 24 maja. 

Egzaminy ustne będą odbywać się od 11 do 16 maja (z wyjątkiem 12 maja) oraz od 20 do 25 maja.

Egzaminy w terminie dodatkowym będzie można zdawać w dniach 3-17 czerwca. Sesja poprawkowa odbędzie się z kolei 20 i 21 sierpnia. 

Termin ogłaszania wyników egzaminu maturalnego wyznaczono na 9 lipca 2024 r. 

Wyniki przedmiotów zdawanych w terminie poprawkowym będą ogłaszane 10 września 2024 r. 

Zdobądź komplet trzech zestawów z zadaniami maturalnymi