Razem z "Dziennikiem Gazetą Prawną" pomagamy uczniom w powtarzaniu materiału do matury. We wtorek w "DGP" opublikowane zostaną przykładowe zadania z matematyki. Inny zestaw, który pomoże sprawdzić wiedzę z tego przedmiotu, znajdziecie już teraz w poniższym artykule.

W poniedziałek w "Dzienniku Gazecie Prawnej" opublikowane zostały przykładowe zadania maturalne z języka polskiego z odpowiedziami. Inny zestaw z tego przedmiotu zamieściliśmy tutaj. 

We wtorek w "DGP" pojawią się testowe arkusze z matematyki. Zadania z "królowej nauk" publikujemy też w tym artykule. 

W środę gazeta opublikuje zadania dla maturzystów, które pomogą im sprawdzić wiedzę z języka angielskiego. Na naszej stronie również pojawi się zestaw z tego przedmiotu. 

Jak otrzymać od nas komplet trzech zestawów z zadaniami maturalnymi z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego, sprawdź na końcu artykułu.

Matura 2024: Matematyka - zadania i odpowiedzi


Matura 2024. Najważniejsze informacje

Matury rozpoczną się w tym roku szkolnym 7 maja 2024 r. Tradycyjnie uczniowie podejdą na początku do pisemnego egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym. 
Koniec pisemnych egzaminów w terminie głównym zaplanowany jest na 24 maja. 

Egzaminy ustne będą odbywać się od 11 do 16 maja (z wyjątkiem 12 maja) oraz od 20 do 25 maja.

Egzaminy w terminie dodatkowym będzie można zdawać w dniach 3-17 czerwca. Sesja poprawkowa odbędzie się z kolei 20 i 21 sierpnia. 

Termin ogłaszania wyników egzaminu maturalnego wyznaczono na 9 lipca 2024 r. 

Wyniki przedmiotów zdawanych w terminie poprawkowym będą ogłaszane 10 września 2024 r.