Legia Warszawa pokonała na wyjeździe Spartak Moskwa 3:2 w meczu rewanżowym 4. rundy kwalifikacyjnej piłkarskiej Ligi Europy. O awansie podopiecznych Macieja Skorży przesądziło trafienie Janusza Gola w 90. minucie. W pierwszym spotkaniu w Warszawie padł remis 2:2.

Przed wylotem do Moskwy podopieczni Macieja Skorży skazywani byli na wysoką porażkę. Druga groźna akcja Spartaka przyniosła rosyjskiemu zespołowi prowadzenie. W 10. minucie nikt nie potrafił przejąć piłki dośrodkowanej z bocznego sektora boiska, a zamykający akcję Kiriłł Kombarow pokonał debiutującego w bramce Legii Dusana Kuciaka.

Po 27. minutach wydawało się, że losy awansu są już rozstrzygnięte. Strzelec bramki wykorzystał spóźnioną interwencję w polu karnym Ariela Borysiuka, który faulował rywala, a izraelski sędzia podyktował rzut karny. "Jedenastkę" pewnie wykorzystał brat bliźniak strzelca pierwszej bramki - Dmitrij.

Odpowiedź Legii była natychmiastowa, bo dwie minuty później Michał Kucharczyk wykorzystał nieudany strzał Ivicy Vrdoljaka i będąc sam przed ukraińskim bramkarzem Andrijem Dzikaniem zdobył kontaktową bramkę. Ozdobą meczu był natomiast wyrównujący gol Macieja Rybusa, który strzałem z około 30 metrów wyrównał stan rywalizacji na dwie minuty przed przerwą.

Po zmianie stron goście grali jeszcze bardziej odważnie. Co kilka minut groźnie atakowali, będąc jednocześnie zdecydowanie częściej w posiadaniu piłki niż w pierwszej połowie. Najlepszej okazji nie wykorzystał Danijel Ljuboja, który w 67. minucie nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy.

Kiedy piłkarze obydwu zespołów myślami byli już przy dogrywce, Legia zadała decydujący cios. W drugiej minucie doliczonego czasu gry Jakub Wawrzyniak dośrodkował z lewej strony boiska, a Janusz Gol zdobył głową bramkę, która zadecydowała o awansie polskiego zespołu do fazy grupowej Ligi Europejskiej.

Spartak Moskwa - Legia Warszawa 2:3 (2:2)

Bramki: 1:0 Kiriłł Kombarow (10), 2:0 Dmitrij Kombarow (27-karny), 2:1 Michał Kucharczyk (29), 2:2 Maciej Rybus (43), 2:3 Janusz Gol (90)

Sędzia: Alon Yefet (Izrael).

Spartak Moskwa: Andrij Dzikań - Sergio Rodri, Aleksandr Szeszukow, Siergiej Parszywluk, Marcos Rojo - Nicolas Pareja, Kiriłł Kombarow, Rafael Carioca (46. Demy De Zeeuw), Dmitrij Kombarow, Artiom Dziuba - Emmanuel Emmenike (63. Ari).

Legia Warszawa: Dusan Kuciak - Artur Jędrzejczyk, Michał Żewłakow, Inaki Astiz (70. Moshe Ohayon), Jakub Wawrzyniak - Maciej Rybus (90+3 Jakub Rzeźniczak), Ariel Borysiuk, Ivica Vrdoljak, Janusz Gol, Michał Kucharczyk (84. Michał Żyro) - Danijel Ljuboja.