Pokazy filmów „Selma” i „Sugar Man” oraz koncert Petera J. Bircha – to elementy projektu „PRZYSTANEK: WOLNOŚĆ” w ramach Tauron Life Festival 2017. W programie tegorocznego festiwalu jak zwykle nie zabraknie działań edukacyjnych, współorganizowanych m.in. przez Amnesty International i UNICEF. TLFO 2017 startuje już za 22 dni.

Pokazy filmów „Selma” i „Sugar Man” oraz koncert Petera J. Bircha – to elementy projektu „PRZYSTANEK: WOLNOŚĆ” w ramach Tauron Life Festival 2017. W programie tegorocznego festiwalu jak zwykle nie zabraknie działań edukacyjnych, współorganizowanych m.in. przez Amnesty International i UNICEF. TLFO 2017 startuje już za 22 dni.
Peter J. Birch /

W każdej edycji istniejącego od 2010 r. festiwalu pojawia się zupełnie nowa pozycja uatrakcyjniająca jego program - tym razem jest to projekt "PRZYSTANEK: WOLNOŚĆ", organizowany wspólnie z Planet Cinema.

Pierwszy film w ramach nowego projektu będzie można zobaczyć już w środę, 21 czerwca (godz. 18), w przeddzień oficjalnego startu TLFO 2017 - będzie to uhonorowany Oscarem obraz "Selma", w reżyserii Avy DuVernay, oparty na życiu legendarnego bojownika o wolność i równouprawnienie, pastora Martina Luthera Kinga.Drugim filmem będzie słynny "Sugar Man" Malika Bendjelloula - zaskakująca opowieść o potędze przypadku i roli szczęścia w ludzkim życiu, historia życia Sixto Rodrigueza, piosenkarza, któremu wróżono karierę większą niż Bobowi Dylanowi, a o którym przez wiele lat prawie nikt nie słyszał. Seans odbędzie się w czwartek, 22 czerwca (o godz. 18).

Tuż po zakończeniu "Sugar Mana" w Planet Cinema akustyczny koncert zagra Peter J. Birch - jeden z najciekawszych młodych artystów polskiej sceny indie. W swojej twórczości łączy elementy takich gatunków, jak: folk, rock, americana, alt-country czy blues. Ma na koncie trzy albumy, koncertuje z wielkim powodzeniem w Polsce i za granicą, m.in. na festiwalach Melodica (Niemcy), Sounds Of Bronkow (Niemcy) i Poke Festival (Słowacja).

Wstęp na oba seanse oraz koncert Petera J. Bircha jest darmowy - na podstawie zaproszeń do odebrania w kasach Planet Cinema, ul. Powstańców Śląskich 1 w Oświęcimiu. Widzowie będą mieli ponadto szansę wygrać bilety na koncerty tegorocznej edycji TLFO.

Pokojowe przesłanie festiwalu

Nieodłączną częścią programu TLFO są działania edukacyjne nawiązujące do pokojowego przesłania festiwalu. W tej edycji w ich realizacji będą uczestniczyć m.in. Polska Akcja Humanitarna, UNICEF oraz Muzeum Historii Żydów Polskich Polin z projektem "Muzeum na kółkach". Jak co roku będą również organizowane kampanie przeciwko mowie nienawiści i w obronie praw człowieka.

Więcej na temat działań edukacyjnych na stronie: www.lifefestival.pl

To już 8. edycja festiwalu

8. edycja Tauron Life Festival Oświęcim potrwa od 22 do 24 czerwca 2017 r. Wśród gwiazd festiwalu są m.in. legendarna rockowa grupa Scorpions, uwielbiana w Polsce amerykańska wokalistka LP oraz pochodzący z Jamajki mistrz reggae i dancehallu. Na scenie stadionu MOSiR-u pojawi się również czołówka polskiej sceny muzycznej, m.in. Kasia Kowalska, Mesajah, Maleo Reggae Rockers i Lao Che.

Dla miłośników aktywnego trybu życia organizatorzy TLFO przygotowali Bieg Uliczny z udziałem m.in. Roberta Korzeniowskiego (24.06), zaś amatorzy teatru po raz pierwszy będą mogli zobaczyć aż dwie sztuki: "Blizny pamięci - rzecz o Janie Karskim" (21.06) i "Edukację Rity" (22.06).

Bilety na festiwalowe koncerty do nabycia na www.lifefestival.pl, www.eventim.pl oraz w kasach Empik i Oświęcimskiego Centrum Kultury.

APA