Sześcioro pracowników sanepidu w Kaliszu w Wielkopolsce jest zakażonych SARS-CoV-2, a kolejnych 17 przebywa na kwarantannie. W związku z tą sytuacją nie działa laboratorium kaliskiej Inspekcji Sanitarnej.

W ubiegłym tygodniu wykryto koronawirusa u jednej z pracownic kaliskiego sanepidu. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kaliszu dr Marek Stodolny powiedział, że znane są już wyniki badań większości pracowników stacji. Mogę powiedzieć, że 25 proc. składu Inspekcji Sanitarnej jest na kwarantannie(...) Mamy sześciu pracowników Inspekcji Sanitarnej chorych na koronawirusa. Na kwarantannie jest siedemnaście osób - wyliczył.

Dodał, że w związku z tą sytuacją nie działa laboratorium kaliskiej stacji, a petenci nie są wpuszczani do budynku. W niektórych sekcjach większość pracowników jest na kwarantannie, ale sądzę, że podzielimy po prostu pracę między pozostałymi osobami, które mogą pracować w budynku Inspekcji lub zdalnie. Nie powinno być większych zakłóceń w pracy Inspekcji - zapewnił.

Zapytany przez PAP, czy zwróci się po pomoc pracowników Inspekcji Sanitarnej z ościennych powiatów, Stodolny powiedział, że decyzję w tej sprawie podejmie w przyszłym tygodniu.

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 2455 przypadków zakażeń koronawirusem, w tym 170 osób zmarło, a 1734 osoby wyzdrowiały.