Zmarł leczony w szpitalu w Koszalinie pacjent zarażony koronawirusem - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. To 67-letni mężczyzna z powiatu białogardzkiego, który miał choroby współistniejące. Do szpitala trafił 3 dni temu, od wczoraj w stanie ciężkim leżał na oddziale intensywnej terapii.

Mężczyzna miał ciężkie wirusowe zapalenie płuc. Wyniki testów na obecność koronawirusa początkowo były niejednoznaczne, dopiero wczoraj potwierdzono zakażenie. Również wczoraj jego stan się gwałtownie pogorszył i pacjent trafił na oddział intensywnej opieki medycznej, gdzie w nocy zmarł.

Koronawirusem zarażona jest też jego żona. Kobieta jest w ciężkim stanie na OIOM-ie szpitala wojewódzkiego w Szczecinie.

Z powodu koronawirusa w Polsce zmarło 14 osób. 


34 nowe przypadki zakażenia

Ministerstwo podało też informację o śmierci 75-latka zakażonego koronawirusem w Kaliszu. Bezpośrednią przyczyną zgonu nie był jednak COVID-19, dlatego pacjent ten nie zostaje włączony do statystyk osób zmarłych z powodu COVID-19.

Resort poinformował również o 34 nowych przypadkach zakażenia wirusem. Potwierdzone przypadki dotyczą: 9 osób z woj. lubelskiego, 6 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osób z woj. pomorskiego,3 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego oraz po 1 osobie z woj. świętokrzyskiego i podkarpackiego i zachodniopomorskiego.

Łącznie w Polsce wykryto 1085 zakażeń.


We wtorek premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformowali o wprowadzeniu kolejnych obostrzeń w związku z epidmeią koronawirusa. Do 11 kwietnia na terenie Polski nie będzie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi.


Obostrzenia te nie dotyczą: dojazdu do pracy, wolontariatu, załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego (np. niezbędnych zakupy, wykupienia lekarstw, opieki na bliskimi, wyprowadzenia psa), przemieszczać się będzie można jedynie w grupie do dwóch osób, choć nie dotyczy to rodzin. Nowe przepisy zakazują także wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań, chyba że z najbliższymi.


ZOBACZ RÓWNIEŻ: Polska "tarcza antykryzysowa" gotowa. W USA 2 biliony dolarów na walkę z koronawirusem [RELACJA]