Zakażony koronawirusem prezydent Andrzej Duda czuje się dobrze; ma niewielkie objawy Covid-19 i jest pod stałą opieką lekarską - powiedziała w niedzielę prezydencka minister Bogna Janke.

O zakażeniu prezydenta koronawirusem informował w środę szef jego gabinetu Paweł Szrot. "Prezydent czuje się dobrze, nie ma ciężkich objawów i przebywa pod stałą opieką medyczną" - napisał Szrot na Twitterze.

Prezydencka minister Bogna Janke potwierdziła w niedzielę w Polsat News, że stan zdrowia Andrzeja Dudy jest dobry. Pan prezydent przebywa w absolutnej izolacji, przez 10 dni, ale czuje się dobrze. Ma niewielkie objawy i jest pod stałą opieką lekarską - powiedziała Janke w programie "Śniadanie Rymanowskiego". Jak dodała, Duda jest też w stałym kontakcie ze współpracownikami.

Drugie zachorowanie prezydenta

Przypomniała, że prezydent został zaszczepiony przeciwko Covid-19, dlatego - według niej - tak łagodnie przechodzi chorobę.

Szrot informował w środę, że prezydent wykonał test na koronawirusa w związku z przypadkami zachorowań w jego kancelarii.

To już drugie zakażenie Andrzeja Dudy koronawirusem; poprzednie miało miejsce w październiku 2020 r.

W ubiegłym roku prezydent przyjął dwie dawki szczepionki przeciwko Covid-19 (w kwietniu i czerwcu) oraz dawkę trzecią, przypominającą, 17 grudnia.