Z powodu wysokiej liczby zakażeń koronawirusem niemieckie ministerstwo spraw zagranicznych odradziło turystom w środę podróżowanie do wielu miejsc w Europie, w tym do Pragi, Genewy, Dubrownika i na Korsykę.

Resort odradził też wyjazdy do francuskich regionów Owernia-Rodan-Alpy (południowy wschód kraju), Oksytania (południe) i Nowa Akwitania (zachód). Wcześniej ostrzegał przed niepotrzebnymi podróżami do regionów Ile-de-France i Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże.

Odradzono także wyjazdy do chorwackich żupanii: pożedzko-slawońskiej na wschodzie i dubrownicko-neretwiańskiej na południu kraju. Wcześniej ostrzeżono przed podróżami do żupanii zadarskiej, szybenicko-knińskiej i splicko-dalmatyńskiej w południowej części Chorwacji.

Wydane przez ministerstwo ostrzeżenie nie jest zakazem podróżowania do danego miejsca.

Jak poinformowała agencja CTK, kluczowym kryterium umieszczenia obszaru na liście ryzyka przez Niemcy jest przekroczenie liczby 50 nowych lokalnych zakażeń koronawirusem na 100 tys. mieszkańców w ciągu siedmiu dni. Kolejnym kryterium jest sytuacja epidemiologiczna w danym kraju, w którym powyższy limit nie został osiągnięty, ale liczba przypadków Covid-19 gwałtownie rośnie.