Adwokaci chcą umorzenia postępowania w sprawie dwojga urzędników z Kamienia Pomorskiego. Zasiedli oni na ławie oskarżonych szczecińskiego sądu w związku z tragicznym pożarem hotelu socjalnego w kwietniu 2009 roku. W płomieniach zginęły wówczas 23 osoby, w tym trzynaścioro dzieci.

Oskarżeni to urzędnicy z Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Kamieniu Pomorskim - dyrektor ZGM Krzysztof G. oraz Barbara K. - starszy inspektor ds. administracyjno-budowlanych. W akcie oskarżenia, który do sądu trafił w grudniu ubiegłego roku, prokuratura zarzuca im niedopełnienie szeregu obowiązków. W imieniu gminy sprawowali nadzór nad hotelem socjalnym, a że robili to nieudolnie i niedbale - nieumyślnie doprowadzili do tragedii. W budynku - zdaniem prokuratora - nie przeprowadzano okresowych przeglądów i kontroli stanu technicznego konstrukcji i instalacji. Nie było też sprawnych i oznakowanych dróg ewakuacyjnych.

Oboje oskarżeni nie przyznają się do winy, oboje - póki co - zachowali też swoje stanowiska. Odpowiadają z wolnej stopy. Grozi im do 8 lat więzienia.