Radosław Kawęcki nie awansował do półfinału w rywalizacji pływaków na 200 m stylem grzbietowym na igrzyskach w Rio de Janeiro. ​Zawodnik AZS AWF Warszawa z czasem 1.57,61 był 7. w czwartym wyścigu eliminacyjnym i ostatecznie został sklasyfikowany 17. na pozycji.

Radosław Kawęcki /Marcin Bielecki /PAP

Kawęcki to dwukrotny wicemistrz świata i trzykrotny mistrz Europy na 200 m stylem grzbietowym. W środę popłynął o 1,63 wolniej niż w maju, kiedy w Londynie zdobył złoty medal ME.

Najszybszy w czterech wyścigach eliminacyjnych, z czasem 1.55,02, był Rosjanin Jewgienij Ryłow.

Do półfinałów, które zaplanowano na godziny 3.28 i 3.37 w nocy ze środy na czwartek, awansowało 16 najlepszych zawodników z czterech wyścigów eliminacyjnych. Finał odbędzie się o godz. 3.26 z czwartku na piątek.