Jedną z gwiazd tegorocznej edycji Festiwalu Muzyki Filmowej jest Abel Korzeniowski - wybitny polski kompozytor pracujący w USA. "Rozwój FMF to powód do ogromnej dumy. Ta impreza jest znana na całym świecie, szczególnie w Hollywood" - podkreślił artysta w rozmowie z reporterem RMF FM Pawłem Pawłowskim.

Abel Korzeniowski to jeden z nielicznych polskich kompozytorów, któremu spełnił się amerykański sen o Hollywood. Pracował m.in. z Tomem Fordem ("Samotny mężczyzna") i Madonną ("W.E."), za oba soundtracki otrzymał nominacje do Złotych Globów. Jego ostatnie dwa projekty - serial "Dom grozy" oraz najnowszy film Toma Forda "Zwierzęta Nocy" (nominacja do nagrody BAFTA 2016) budzą zachwyt na całym świecie.

Abel Korzeniowski już po raz drugi przyjął zaproszenie na krakowski FMF, tym razem w związku z monograficzną prezentacją jego twórczości podczas koncertu otwarcia jubileuszowej edycji FMF. Wybór kompozytora cieszy również ze względu na jego krakowskie korzenie -  to tu urodził się i wychował, ukończył studia kompozytorskie pod okiem Krzysztofa Pendereckiego. 


10. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie odbywa się w dniach 17-23 maja. Pełny program Festiwalu jest dostępny na stronie internetowej: www.fmf.fm.