365 dni, 24 godziny na dobę na bieżąco informowaliśmy Was o tym, co najważniejsze, najciekawsze i najbardziej wzruszające. Nie sposób wrócić do wszystkich tych wydarzeń. Wybraliśmy dla Was te, które były najczęściej i najszerzej komentowane na naszych stronach. Zachęcamy do wspomnień oraz głosowania na najważniejsze Waszym zdaniem wydarzenie roku 2011 nad Wisłą.

Wydarzenia w naszym kraju w mijającym roku zdominowała polityka. Wybieraliśmy nowy parlament - posłów i senatorów. Do urn poszliśmy 9 października. Wybory po raz kolejny wygrała Platforma Obywatelska przed Prawem i Sprawiedliwością. Głosowanie skończyło się klęską dla SLD.

Zobacz więcej o wyborach parlamentarnych 2011

Powstał nowy rząd. Przez niektórych nazywany "starym", bo stworzyła go ta sama koalicja PO-PSL. Na jego czele ponownie stanął Donald Tusk - lider zwycięskiego ugrupowania, Platformy Obywatelskiej. Nowy gabinet został zaprzysiężony 18 listopada.

Zobacz więcej o zaprzysiężeniu rządu Donalda Tuska

W roku 2011 doczekaliśmy się raportu MAK o okolicznościach katastrofy 10 kwietnia. Na odpowiedź polskiej komisji, kierowanej przez ówczesnego szefa MSWiA Jerzego Millera trzeba było nam czekać kilka miesięcy.

Zobacz więcej o raporcie MAK i raporcie komisji Jerzego Millera

W maju doszło do oczekiwanej od lat beatyfikacji papieża Jana Pawła II. Okrzyki "Santo subito" wznoszone przez tłumy wiernych w 2005 roku w Watykanie doczekały się spełnienia.

Zobacz więcej o beatyfikacji Jana Pawła II

Latem zaskoczyła nas informacja o samobójczej śmierci szefa Samoobrony Andrzeja Leppera.

Zobacz więcej o samobójczej śmierci Andrzeja Leppera

W listopadzie emocjonowaliśmy się brawurowym posadzeniem na płycie lotniska Okęcie uszkodzonego boeinga. Za sterami maszyny siedział kapitan Tadeusz Wrona.

Zobacz więcej o awaryjnym lądowaniu boeinga na Okęciu