Żegnamy rok 2011. Witamy 2012. Przełom roku to czas refleksji i wspomnień. Przypominamy Wam wydarzenia, które naszym zdaniem wywarły wpływ na słuchaczy RMF FM i internautów rmf24.pl. Fakty, które sprawiły, że rok 2011 był wyjątkowy. Zachęcamy też do głosowania w sondach.

Rok 2011 to rok, który przyniósł nam długo oczekiwaną beatyfikację papieża Polaka Jana Pawła II oraz demokratyczne zmiany w krajach arabskich. To także rok, w którym na świecie powitaliśmy 7-miliardowego człowieka. W kraju wybieraliśmy nowy parlament, powstał nowy-stary rząd. Z zapartym tchem śledziliśmy brawurowe posadzenie na płycie Okęcia uszkodzonego boeinga, trzymaliśmy kciuki za zdrowie Roberta Kubicy, który miał wypadek na trasie rajdu samochodowego we Włoszech oraz kibicowaliśmy Adamowi Małyszowi, który karierę kierowcy rajdowego zaczął od startu w RMF Morocco Challenge. To rok, w którym skończyło się dzieciństwo wielu fanów Harrego Pottera - kinową premierę miała ostatnia część sagi o małym czarodzieju. Dziś film ten można oglądać na iPadzie 2 - nowince technologicznej 2011.

Najważniejsze wydarzenia 2011 podzieliliśmy na 6 kategorii: wydarzenia z kraju, ze świata, sportowe, ekonomiczne, kulturalne i naukowo- technologiczne. Klikając w poniższe linki możecie także przypomnieć sobie te wydarzenia a przy okazji zagłosować, które z nich zasługują według Was na miano "najważniejszych". Dzięki Waszym głosom wybierzemy Fakty Roku 2011.