Były trzykrotny mistrz świata Formuły 1, Niki Lauda uważa, że powracający do rywalizacji Michael Schumacher pełnię możliwości będzie w stanie zaprezentować dopiero w trakcie Grand Prix Malezji. Trzeci wyścig tegorocznego sezonu mistrzostw świata odbędzie się na torze w Kuala Lumpur 4 kwietnia.

Niemiecki kierowca wrócił do Formuły 1 po trzyletniej przerwie i w wyścigu inaugurującym sezon, który odbył się w Bahrajnie spisał się słabiej od swojego partnera z teamu Mercedes GP, Nico Rosberga. Zdaniem Laudy potrzebuje on jednak trochę czasu na powrót do formy i pokazanie pełni swoich możliwości. To był doskonały występ - ocenił Austriak pierwszy start Schumachera. Trudno byłoby mu się zaprezentować lepiej. Zimą miał przecież niewiele okazji do sprawdzenia się na torze i przystosowania do nowego bolidu. Wydaje mi się, że Michael potrzebował będzie trzech wyścigów do powrotu do poziomu, który prezentował kilka lat temu. Moim zdaniem już w Kuala Lumpur będzie w stanie konkurować z najlepszymi - zaznaczył.

Wcześniej, 28 marca Schumacher stanie jednak na starcie Grand Prix Australii, które odbędzie się na torze Albert Park w Melbourne.