"Polacy są jednymi z kandydatów do pierwszego miejsca. Nie można też zlekceważyć Irlandczyków" - mówił o rywalizacji w grupie D eliminacji Euro 2016 selekcjoner reprezentacji Niemiec Joachim Loew. We wtorek jego podopieczni rozpoczęli we Frankfurcie zgrupowanie przed sobotnim meczem z Polską. Cel mistrzów świata jest oczywisty: wywalczenie w Warszawie trzech punktów.

Mam nadzieję, że moi zawodnicy od samego początku będą w pełni skoncentrowani i zmotywowani - zaznaczył Loew w rozmowie z dziennikarzami tuż po przyjeździe do Frankfurtu.

Przed wylotem do Polski niemieccy piłkarze mają w planach tylko trzy treningi. Do Warszawy przylecą w piątek przed południem.

Faworytem spotkania na Stadionie Narodowym są oczywiście Niemcy, którzy w lipcu zostali mistrzami świata. Ich porażka miałaby wymiar historyczny, bowiem reprezentacja Niemiec jeszcze nigdy nie przegrała z biało-czerwonymi, a rozegrano dotychczas 18 takich meczów.

Do Warszawy przyjedzie jednak nieco inna ekipa niż ta, która w Brazylii sięgnęła po Puchar Świata. Po mundialu z gry w narodowych barwach zrezygnowało wielu reprezentantów. Dodatkowo w zgrupowaniu nie może wziąć udziału spora grupa kontuzjowanych, m.in. Bastian Schweinsteiger, Sami Khedira, Benedikt Hoewedes czy Marco Reus (z powodu kontuzji nie pojechał na MŚ).

Nie mamy teraz wszystkich piłkarzy do dyspozycji, ale i tak naszym celem jest zwycięstwo. Ci, co przyjechali na kadrę, są w formie i trzeba to wykorzystać - podkreślał we Frankfurcie nowy asystent selekcjonera Thomas Schneider.

Nie wiadomo, czy w najbliższych spotkaniach trenerzy kadry będą mogli skorzystać z usług Juliana Draxlera. Skrzydłowy Schalke 04 Gelsenkirchen z powodu grypy nie dotarł we wtorek na zgrupowanie. Federacja nie poinformowała, czy dołączy do drużyny później, czy też w jego miejsce Loew powoła innego zawodnika.

Wobec nieobecności Draxlera sztab szkoleniowy rozpocznie przygotowania z 19 piłkarzami, w tym 15 mistrzami świata z Brazylii.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:  Serwański na blogu: Kto obok Krychowiaka? Czyli co wymyśli Nawałka

(edbie)