Gimnazjaliści, sprawdźcie, jak poszło Wam dzisiaj na egzaminie z języka polskiego! Na RMF 24 publikujemy arkusz zadań i proponowane rozwiązania, opracowane przez polonistkę ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łodzi!

Egzamin gimnazjalny 2019. Język polski: Pobierz arkusz, zobacz propozycje odpowiedzi!

>>>> EGZAMIN GIMNAZJALNY 2019: POBIERZ ARKUSZ z JĘZYKA POLSKIEGO! <<<<>>>> EGZAMIN GIMNAZJALNY 2019. HISTORIA i WOS: ARKUSZ i ODPOWIEDZI! <<<<


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Egzamin gimnazjalny 2019 i trzeci dzień strajku nauczycieli [RELACJA NA ŻYWO] >>>>

Problemy z egzaminem gimnazjalnym w 3 szkołach. Zabrakło pedagogów w komisjach >>>>

Egzamin gimnazjalny 2019 trwa trzy dni

Przystąpienie do egzaminu gimnazjalnego jest warunkiem ukończenia gimnazjum. W tym roku zdaje go ponad 350 tysięcy uczniów klas III z prawie 7 tysięcy szkół.

Tak jak w latach ubiegłych każdego dnia gimnazjaliści dostają do rozwiązania dwa bloki zadań: pierwszy o godzinie 09:00, drugi o 11:00.

Na początek zaplanowano część humanistyczną egzaminu: testy z historii i WOS-u oraz z języka polskiego.

W czwartek na sprawdzianie z wiedzy matematyczno-przyrodniczej uczniowie znajdą w pierwszym bloku zadania z biologii, chemii, fizyki i geografii, a w drugim - z matematyki.

W piątek zmierzą się zaś z egzaminem z języka obcego: najpierw wszyscy rozwiążą test na poziomie podstawowym, a później część przystąpi do sprawdzianu na poziomie rozszerzonym. Tradycyjnie największa grupa gimnazjalistów - 88,9 procent - zdecydowała się zdawać egzamin z angielskiego. Na podium znalazły się również niemiecki i rosyjski.

Codziennie po zakończeniu testów zamieścimy na RMF 24 arkusze udostępnione przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, a następnie proponowane rozwiązania zadań, opracowane dla Was przez współpracujących z nami nauczycieli!

To już ostatni egzamin gimnazjalny. Gimnazja znikają z systemu oświaty

Zgodnie z przepisami, jeśli uczeń - z powodu choroby lub ważnych wypadków losowych - nie będzie mógł przystąpić do egzaminu w środę, czwartek i piątek, to napisze go w drugim terminie: 3, 4 i 5 czerwca.

Wyniki egzaminu gimnazjaliści poznają 14 czerwca.

Co ważne, tegoroczna sesja egzaminu gimnazjalnego jest ostatnią: od 1 września gimnazja przestaną bowiem istnieć.