Od kilku dni trwa nasza coroczna akcja "Choinki pod choinkę" od RMF FM. Dziś byliśmy w pięknym Szczecinie. Pachnące choinki, Rafał Brzozowski i żółto-niebieska ekipa czekali na Was na Jasnych Błoniach! Szukaliśmy również prawdziwych talentów wokalnych.

W miejscu, które słynie z Alei Platanów, królowały dziś inne drzewa i jedno słowo było tu odmieniane we wszystkich możliwych formach... choinki, choineczki, choinunie. Na Jasnych Błoniach w Szczecinie pełno było choinek i osób, które czekały na odbiór drzewka.

W wydłużającej się z minuty na minutę kolejce śpiewaliśmy kolędy razem z Rafałem Brzozowskim. Reporterka RMF FM Aneta Łuczkowska ze swoim gościem specjalnym odwiedziła także tych, którzy po choinkę nie mogli czekać z uśmiechniętym tłumem - marynarzy na statku, pielęgniarki w szpitalu i potrzebującą rodzinę.

Najwytrwalsi słuchacze ustawiali się w kolejce po pachnące świerki już o 1 w nocy! Niektórzy byli na wielogodzinne oczekiwanie doskonale przygotowani. Na Jasne Błonia przyszli z kanapkami, ciepłą kawą i herbatą. Choinki pomagał nam wręczać piosenkarz Rafał Brzozowski, który razem z Anetą Łuczkowską odwiedził marynarzy.

Z choinką wybraliśmy się także do pewnej kobiety, babci sześciorga wnucząt. Zobaczcie na zdjęciach jak wyglądała nasza wizyta!

Kolejki od samego rana

Drzewka rozdawaliśmy nie tylko w centrum miasta. Jedno z naszych aut, wypełnione pachnącymi świerkami, przemierzało ulice i wręczałóo je napotkanym przechodniom. 

Tradycyjnie podczas naszej choinkowej akcji, w każdym mieście, szukamy wokalnych talentów. Lubisz śpiewać? Weź udział w naszym kolędowym karaoke! Specjalne jury wybierze najciekawsze wykonanie z każdego miasta. Autorzy 12 wyróżnionych wykonań zmierzą się później w Wielkim Finale - to Wy zdecydujecie wówczas w głosowaniu, którą kolędę usłyszymy na antenie RMF FM w Wigilię, na rozpoczęcie specjalnego Wieczoru Kolęd o godzinie 17:00!

W rozdawaniu drzewek codziennie pomagają nam gwiazdy estrady. W Szczecinie mogliście spotkać Rafała Brzozowskiego. W kolejnych miastach czekać na Was będą m.in. Sarsa, zespół Enej, Piersi, a także Margaret i Natalia Szroeder.

W następnych dniach nasz choinkowy konwój odwiedzi: Gdynię, Olsztyn, Warszawę, Łódź, Rzeszów, Lublin, Kielce i Kraków.

Zapraszamy do wspólnego kolędowania i odbierania pachnących choinek od RMF FM!