Zaledwie dzień po tym, jak 76-letni Silvio Berlusconi ogłosił w telewizji, że się zaręczył, figurki jego i jego wybranki, 27-letniej Franceski Pascale, pojawiły się szopce znanego artysty z Neapolu. Statuetkę byłego premiera Włoch ozdobiło serce z napisem: "Zakochałem się".

Szopkarz Genny di Virgilio z neapolitańskiej ulicy mistrzów tego rzemiosła San Gregorio Armeno błyskawicznie reaguje na informacje na temat osobistości, o których mówi świat. Niedawno w ciągu doby przygotował do swojej szopki statuetki księcia Williama i jego żony Kate Middleton po tym, jak w Londynie oficjalnie poinformowano, że zostaną rodzicami.

Teraz zaś ustawił w szopce w witrynie swej pracowni wykonaną z terakoty statuetkę Berlusconiego z wielkim sercem z napisem: "Zakochałem się" oraz transparentem: "Wracam", który nawiązuje do zapowiedzi byłego premiera ponownego kandydowania na stanowisko szefa rządu. Obok di Virgilio umieścił figurkę narzeczonej Berlusconiego, która trzyma w ręce serce z hasłem: "Kocham cię, Silvio".

Genny di Virgilio zainspirował się niedzielnym wywiadem polityka, który w swojej stacji telewizyjnej ogłosił, że zaręczył się z neapolitanką i że jego narzeczona jest młodsza od niego o 49 lat. Francesca Pascale to była radna z Neapolu, założycielka klubu zwolenników byłego premiera pod nazwą "Silvio, brakuje nam ciebie".

Obie figurki stoją wśród podobizn osobistości świata polityki, sportu i show-biznesu, o których głośno jest we Włoszech i na świecie. Jest tam między innymi piłkarz Mario Balotelli, któremu niedawno urodziło się dziecko.