Arkadiusz Gardzielewski i Lilia Fiskowicz - to laureaci Mini Maratonu o Puchar Radia RMF FM rozgrywanego w ramach Krakowskich Spotkań Biegowych. Zawodnicy mieli do pokonania 5 kilometrów.

Aby odświeżyć stronę lub włącz automatyczne odświeżanie :

14:15

Mini Maraton - ukończony! Puchar RMF FM trafił do rąk Arkadiusza Gardzielewskiego. W biegu pań zwyciężyła Lilia Fiskowicz.

13:51

Mini Cracovia Maraton o Puchar RMF FM wchodzi w kulminacyjną fazę. Zawodnicy pokonali już morderczy podbieg pod Kopiec Kościuszki.

13:30

Wystartował Mini Maraton o Puchar Radia RMF FM - główna dzisiejsza impreza Krakowskich Spotkań Biegowych! Trofea trafią do zwycięzców w kategorii mężczyzn i kobiet. 

13:00

Już za pół godziny w Krakowie wystartuje Mini Maraton o Puchar Radia RMF FM - główna dzisiejsza impreza Krakowskich Spotkań Biegowych! Bardzo ważna informacja - zmiana linii startu. Pierwszy strzał zabrzmi nie (tak jak planowano) od strony Alei Trzeciego Maja tylko Ferdynanda Focha. 

12:30

Rodziny - na start! Uczestnicy tego biegu rywalizują na dystansie 1000 metrów na krakowskich Błoniach.


11:59

Na krakowskich Błoniach zaczyna się Bieg Par, w którym startuje około 100 osób. Zawodnicy i zawodniczki są złączeni paskami. Będą musieli pokonać 1,5 kilometra od Alei Trzeciego Maja, do ulicy Piastowskiej i z powrotem. Wszyscy są już rozgrzani i - co najważniejsze - uśmiechnięci.

11:25

Biegacze cały czas kierują się w stronę naszego Biura zawodów, żeby wpisać się na listę startową. To już ostatni moment, by zapisać się na Bieg Par - ten już o 12!

10:50

O godzinie 12:00 odbędzie się pierwszy z naszych trzech głównych biegów - na starcie staną pary, czyli małżeństwa, zakochani, rodzeństwa i dobrzy znajomi. Atmosfera już jest naprawdę gorąca, a będzie jeszcze goręcej - bo już za chwilę rozgrzewkę poprowadzi trener personalny - Adrianna Pałka.

10:00

Zaczęliśmy zabawę biegową. Wystartował Mini Mini Cracovia Maraton - na linii startu pojawili się najmłodsi zawodnicy, dla których dzisiejsze zawody są pierwszą poważną imprezą biegową. Następnie coś dla wielbicieli zwierząt - o 12.00 bieg z psami małymi i dużymi.

09:02

Mimo padającego deszczu zapowiada się naprawdę dobra zabawa. Nasze żółto-niebieskie miasteczko na Błoniach już stoi, a w nim mnóstwo atrakcji - dla dzieci i dla tych trochę starszych. Między innymi strażnicy miejscy przeprowadzą dziś pokaz techniki i taktyki interwencyjnej. Pojawią się też specjalnie wyszkolone psy, które pomagają w interwencjach. 


DZIŚ W PROGRAMIE TRZY GŁÓWNE BIEGI

Najwcześniej na starcie - o godzinie 12:00 - stanęły pary. To bieg dla małżeństw, zakochanych, rodzeństwa czy dobrych znajomych. Do pokonania startujący mieli dystans 1500 metrów na krakowskich Błoniach. Trzy najlepsze pary otrzymały paczki z gadżetami od RMF FM. Wszyscy uczestnicy wzięli również udział w losowaniu. Do rozdania mieliśmy trzy rowery. Każda para otrzymała też upominek od RMF FM. PRZECZYTAJ REGULAMIN BIEGU!

W programie mieliśmy też dziś jedyny w swoim rodzaju Bieg Rodzinny! Start odbył się o godzinie 12:30. Uczestnicy rywalizowali na dystansie 1000 metrów na krakowskich Błoniach. Zespół musiał liczyć co najmniej trzech zawodników. Wśród nich musiało znaleźć się przynajmniej jedno dziecko (do 14. roku życia) oraz jeden rodzic lub opiekun prawny. Najlepsze trzy rodziny otrzymały paczki z gadżetami od RMF FM. Wszyscy uczestnicy wzięli natomiast udział w losowaniu. Każdy, kto ukończy bieg, miał więc szansę wygrać jeden z trzech rowerów lub pięciu zestawów gadżetów od RMF FM.

Najbardziej prestiżowym biegiem drugiego dnia Krakowskich Spotkań Biegowych był Mini Maraton o Puchar Radia RMF FM. Trofea trafiły do zwycięzców w kategorii mężczyzn i kobiet. Start zaplanowano na godzinę 13:30 na wysokości Kamienia Papieskiego. Do pokonania było 4200 metrów trasą Błonia Krakowskie - Kopiec Kościuszki - Błonia Krakowskie.

TAK BIEGALIŚMY W UBIEGŁYM ROKU!

Krakowskie Spotkania Biegowe rozpoczął w piątek Bieg Nocny na 10 km. Wygrał go Michał Górkiewicz z Osiek. Trochę deszcz przeszkadzał, wydawało się, że będzie ślisko, ale okazało się, że całkiem nieźle się biegło. Warto spróbować dla samego tego, że widać ten nocny Kraków - mówił zwycięzca po biegu. Jutro odpuszczam - są juwenalia, więc jako student mam prawo do odpoczynku - powiedział po biegu zwycięzca. 

Wielkim finałem Krakowskich Spotkań Biegowych będzie niedzielny 15. Cracovia Maraton. Zawodnicy wystartują o godz. 9:00 z krakowskiego Rynku Głównego. Tam też będą finiszować. Trasę należy pokonać w czasie 6 godzin.

Zgłoszenia będą przyjmowane do dziś do godziny 20:00.

Więcej informacji o Krakowskich Spotkaniach Biegowych znajdziecie tutaj

(mal)