Gdzie są korki? Jak dojechać w okolice cmentarzy? Jak kursuje komunikacja miejska w Twoim mieście? W RMF FM i na RMF24.pl ruszamy ze specjalnym wydaniem serowców drogowych. To tu znajdziecie ważne i przydatne informacje zarówno dla kierowców jak i dla pieszych. Naszych reporterów spotkacie m.in. w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Trójmieście, we Wrocławiu, w Łodzi, Szczecinie, Lublinie, Olsztynie, czy w Zakopanem.

Aby odświeżyć stronę lub włącz automatyczne odświeżanie :

Kończymy naszą relację z polskich dróg oraz okolic cmentarzu w największych miast. Kolejne relacje reporterów RMF FM już w czwartek rano. Zapraszamy!

21:33

Na Mazowszu korki są na S8, na dojeździe do Powązkowskiej. Po kolizji korek ma tam ponad kilometr. Duży ruch jest też na Powsińskiej, na wysokości zamkniętej wciąż Trasy Siekierkowskiej. Te okolice warto omijać wybierając Most Łazienkowski. Swobodnie jedzie się teraz trasami wylotowymi ze stolicy. Niewielki korek jest tylko na krajowej "7" w Łomiankach.

21:19

Pięć samochodów zderzyło się na krajowej "44" w Bieruniu w woj. śląskim. W tym miejscu przejechać można tylko wahadłowo.

20:44

Mazowsze: Kilka kilometrów za węzłem Wiskitki zaczyna się zator na A2 w stronę Łodzi. To efekt zderzenia trzech samochodów. Przejezdny jest tylko jeden pas autostrady. Co najmniej 2 godziny będzie zablokowana droga 79 Góra Kalwaria- Kozienice, gdzie przed Magnuszewem zderzyły się dwa samochody - 4 osoby zostały tam ranne. 

20:30

Po śmiertelnym wypadku z udziałem motocyklisty Most Siekierkowski w Warszawie został całkowicie zamknięty w obu kierunkach. W miejscu wypadku pracuje prokurator. Pięć linii autobusowych jeździ objazdami, przede wszystkim Trasą Łazienkowską.


19:42

W woj. podlaskim ruch wahadłowy wprowadzono na krajowej "19" w Siemiatyczach. Na wjeździe do miasta od strony Białegostoku zderzyły się trzy samochody osobowe. Nikomu na szczęście nic się nie stało, ale jeszcze przez pół godziny ruch w tym miejscu może być utrudniony. Na pozostałych drogach w regionie na razie bez utrudnień, ruch jest płynny.

19:37

Na drogach w Śląskiem do tej pory policja zanotowała już ponad 250 kolizji i stłuczek. 

19:19

Bardzo dużych utrudnień na wszystkich drogach wylotowych muszą spodziewać się kierowcy wyjeżdżający z Warszawy. W mieście doszło w środę do kilkudziesięciu kolizji. W niektórych miejscach ruchem kieruje policja. Zakorkowane są m.in. aleja Jana Pawła II, Aleje Jerozolimskie, ulica Bitwy Warszawskiej 1920 r. Cała Warszawa stoi - powiedział Maciej Świstak z Komendy Stołecznej Policji.

18:37

Na obwodnicy Krakowa w rejonie zjazdu na Skawinę zderzyły się dwa auta dostawcze. Zablokowany jest jeden pas w kierunku Katowic. Zator też na pasach w stronę Rzeszowa.

18:35

Na trasie nr 50 w Grójcu na Mazowszu ruch jest płynny, choć przed rondem w Grójcu i rondem w Górze Kalwarii ciągnie się jeszcze sznur tirów i dojazd do rond zajmuje po kilka minut. Na trasie Góra Kalwaria - Kozienice, to jest trasa nr 79, doszło do groźnego wypadku. Przed Magnuszewem zderzyły się czołowo dwa samochody. Ranne zostały 4 osoby. Droga jest zablokowana. Coraz więcej aut jest także na S8 i S7 na południe od Warszawy.

18:11

Po wypadku na moście Grota-Roweckiego korek obejmuje już niemal całą trasę S8 w Warszawie i ma około 15 km długości. Na nitce tranzytowej w kierunku Marek i dalej na Białystok zderzyło się osiem pojazdów. W wyniku kolizji dwie osoby zostały poszkodowane, a na miejscu występują duże utrudnienia w ruchu. 

18:09

Potężny zator na obwodnicy Trójmiasta w kierunku Gdyni. Jak usłyszał od drogowców nasz reporter, przyczyną jest zepsuty dźwig, który na wysokości Jasienia blokuje jeden z pasów. Niestety to przekłada się na korek na południowej obwodnicy Gdańska, bo z tego powodu kierowcy nie mogą zjechać na wspomnianą obwodnicę Trójmiasta. Niestety także w kierunku autostrady A1 na wysokości Jasienia zderzyło się kilka samochodów.

17:55

Śmiertelny wypadek na Moście Siekierkowskim w Warszawie. Motocyklista zderzył się tam z samochodem osobowym. Mężczyzna zginął na miejscu. Zablokowane są dwa pasy Trasy Siekierkowskiej w kierunku Pragi. Tworzą się gigantyczne korki. 


17:25

Na S17 Lublin-Warszawa w Markuszowie przewróciła się laweta. Jeden pas jest zablokowany. Z kolei na "17" Lublin-Zamość ze wszystkich stron jest korek przed rondem w Piaskach. Krajowa "19" Lublin-Białystok stoi w Niemcach. W Lublinie - ciasno - a najgorzej  jest na Kunickiego  oraz w rejonie przebudowywanego skrzyżowania Diamentowej z Krochmalną.

17:22

Na Dolnym Śląsku umiarkowany ruch na odcinku A4. Kilkusetmetrowy zator przed bramkami w Karwianach w stronę Opola. Ciasno na krajowej ósemce w okolicach Kobierzyc i trzydziestce piątce w Świdnicy. Korki w samym Wrocławiu - tutaj stoją nie tylko kierowcy wracający z pracy, ciasnota także na dojazdach do największych nekropolii.  

17:11

Kilkanaście kilometrów ma już korek na drodze ekspresowej S8 w Warszawie na jezdni w kierunku Białegostoku. Tam zderzyło się aż osiem samochodów. Utrudnienia potrwają nawet do godziny 20:00. Teraz korek zaczyna się jeszcze przed węzłem Konotopa, a kończy dopiero na Trasie Toruńskiej w stolicy na wysokości Krasnobrodzkiej. Problemy są też na krajowej "7". Na Pułkowej przed Łomiankami zderzyły się dwa samochody. Na wylocie ze stolicy zablokowany jest jeden pas.

16:37

Najtrudniej wyjechać z Warszawy na Siedlce i Lublin. Godzinę zajmuje dotarcie od ronda Marsa do tablicy granicznej w Zakręcie. Potem ruch jest płynny do ronda w Kołbieli. Kolejne zwolnienie jest przed Nadarzynem na trasie katowickiej. Z kolei autostradą A2 z Warszawy do Łodzi można przejechać tylko jednym pasem - za Łowiczem w stronę Poznania zderzyły się osobówka z ciężarówką. 


16:25

W Poznaniu najgorzej sytuacja wygląda teraz na ulicy Warszawskiej, czyli w okolicach cmentarza na Miłostowie. Długi zator utworzył się tam w obu kierunkach. Nieco lepiej sytuacja wygląda przed nekropolią na Junikowie. Tam najdłużej postoicie na dojeździe od strony Złotowskiej, nieco mniejszy korek utworzył się też na Grunwaldzkiej. Zakorkowane też centrum i dojazdy do mostu Lecha.

16:01

Nawet do godziny 18:00 potrwają utrudnienia na Moście Grota w Warszawie, na jezdni w kierunku Marek. To wyjazd ze stolicy w stronę Białegostoku. Zderzyło się tam osiem samochodów. Dwie osoby trafiły do szpitala. Kierowcy powinni wybierać pozostałe mosty. Dużo lepiej jedzie się teraz Mostem Północnym czy Trasa Łazienkowską. Choć tam też samochodów cały czas przybywa. Na Moście Grota zablokowany jest teraz jeden pas. Przez to korek w stronę Białegostoku ma kilka kilometrów i sięga alei Prymasa Tysiąclecia. W Warszawie coraz większy ruch jest też na Wisłostradzie, na jezdni w kierunku Łomianek. 

15:47

Ruch w rejonie szczecińskich cmentarzy jest, ale wynika raczej z popołudniowego szczytu. Ul. Ku Słońcu wzdłuż Cmentarza Centralnego jest w tym roku przejezdna, choć na prawych pasach okresowo parkują auta dowożące znicze do punktów handlowych. Wjazd na teren cmentarza jest dziś niemożliwy. Jutro o godzinie 6:00 sport fragment Ku Słońcu zostanie zamknięta w obu kierunkach, a na największy w Polsce cmentarz najlepiej będzie dojechać tramwajem.

15:44

Osiem samochodów rozbitych na moście Grota w Warszawie - informuje reporter RMF FM Mariusz Piekarski. W tym wypadku ranne zostały 2 osoby. Zablokowane są wszystkie 3 pasy nitki tranzytowej. Korek już po węzeł Mory! 

15:40

Na krajowe "8" kilometr za Zambrowem w kierunku Warszawy doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych, na szczęście nikt nie został ranny. Jeden pas jest zablokowany i kierowcy muszą tam zwolnić. W Olsztynie większy ruch robi się już na miejskim odcinku krajowej 51. Sznur samochodów od Wojska Polskiego do Dywit, gdzie znajduje się największa nekropolia. Z powodu remontu zakorkowany jest też wjazd od strony Mrągowa.

15:14

W Łódzkiem na autostradzie A1 na węźle Łódź Północ w stronę Gdańska zablokowany jest jeden pas ruchu, bo ciężarówka uderzyła w bariery. Trudno jest przejechać przez samą Łódź, bo na ulicach aż gęsto od samochodów i nawet wielopasmowa Aleja Włókniarzy staje momentami w korkach.  

15:04

Nowy odcinek trasy S7 między Elblągiem a Gdańskiem został dziś oddany do użytku. To ma znacznie skrócić czas podróży między stolicą Pomorza a Warszawą. 40- kilometrowy odcinek między Koszwałami a Elblągiem to między innymi dwa nowe mosty - w Kiezmarku na Wiśle, a także na Nogacie. Nowa trasa połączyła także obwodnicę Elbląga z Południową Obwodnicą Gdańska, to powinien być koniec korków między tymi dwoma ekspresowymi odcinkami. 

14:52

Na Mazowszu kierowcy mają problem na ekspresowej S8 w stronę Białegostoku. Tam po wjechaniu tira w bariery energochłonne przed węzłem Trojany zablokowana jest  nitka na Podlasie i korek zaczyna się za Radzyminem. Ma już 6 km długości. Do normy wraca natomiast ruch na "7" między Płońskiem a Nowym Dworem Mazowieckim. Tam po zderzeniu dwóch ciężarówek trwa sprzątanie rozsypanego towaru i ruch odbywa się tylko jednym pasem. 


14:38

Nawet 3 godziny mogą potrwać utrudnienia na dk 61. Na odcinku Pułtusk - Ostrołęka w miejscowości Różan (woj. mazowieckie) 2 auta osobowe  zderzyły się z busem. W wypadku ranne zostały 2 osoby.

14:33

Na trasach Pomorza już wzmożony ruch, są też już korki. Obwodnica Trójmiasta stoi w kierunku Gdyni na wysokości Szadółek - zator już jest rozległy, nieznany pozostaje powód. Służby nie mają zgłoszeń, by doszło tam do wypadku. Wciąż też problemy na krajowej "siódemce" w okolicy Nowego Dworu Gdańskiego, tam był wypadek z udziałem cysterny i wciąż są utrudnienia. Dobra wiadomość z tej trasy to dzisiejsze otwarcie fragmentu S7 między Koszwałami a Elblągiem.

14:28

Niestety, nie unikniecie korków jadąc tranzytami przez województwo śląskie. Powodem ograniczeń są roboty drogowe. Jeśli ktoś podróżuje krajową "jedynką" z północy na południe, to musi uważać w rejonie Kościelca pod Częstochową. Tam w miejscu, gdzie budowana jest autostrada, trasa nr 1 w obu kierunkach jest zwężona na odcinku kilku kilometrów. Jadąc dalej na południe krajową "jedynką" na kolejne zwężenie natkniecie się w Lędzinach. Jazda przez Katowice też oznacza kłopoty, bo droga nr 86 w Katowicach również jest przebudowywana.

Czekamy również na informacje od Was: o utrudnieniach czy problemach z przejazdem. Do Waszej dyspozycji jest nasza Gorąca Linia 600-700-800. Możecie także wysyłać maile na adres fakty@rmf.fm

Śledźcie nas także na Twitterze - wszystkie informacje drogowe oznaczamy hashtagiem #trafficRMF

(j.)