Dziennikarze RMF FM i TVP Info na bieżąco sprawdzają sytuację na drogach i ostrzegają Was, gdzie tworzą się korki, na których trasach są utrudnienia i wypadki. Przez cały dzień na antenie RMF FM 1 listopada specjalne wydania Faktów z dróg. Policjanci apelują do kierowców o ostrożność, dostosowanie się do zmian w organizacji ruchu i zwracanie uwagi na pieszych. Do 2 listopada na trasach całej Polski trwa policyjna akcja "Znicz 2015".

Dziennikarze RMF FM i TVP Info na bieżąco sprawdzają sytuację na drogach i ostrzegają Was, gdzie tworzą się korki, na których trasach są utrudnienia i wypadki. Przez cały dzień na antenie RMF FM 1 listopada specjalne wydania Faktów z dróg. Policjanci apelują do kierowców o ostrożność, dostosowanie się do zmian w organizacji ruchu i zwracanie uwagi na pieszych. Do 2 listopada na trasach całej Polski trwa policyjna akcja "Znicz 2015".
Dziś 1 listopada. Po południu i wieczorem policjanci spodziewają się największych korków /Darek Delmanowicz /PAP

Jeśli wybieracie się w trasę, koniecznie włączcie RMF FM. Specjalne serwisy drogowe możecie śledzić także na antenie TVP Info.

Fakty drogowe w RMF FM niedziela, 1 listopada: godz. 6:30, 7:30, 8:30, 9:30, 10:30, 11:30, 12:30, 13:30, 14:30, 15:30, 16:30, 17:30, 18:30, 19:30, 20:30 i 21:30

SPRAWDŹ, JAK WYGLĄDAŁ PIĄTEK NA DROGACH

13:35

Warszawa: Dziennikarz RMF FM Mariusz Piekarski przy "wylotówce" w stronę Lublina


13:00

Na drogach wokół cmentarza Centralnego w Szczecinie zaczął się szczyt komunikacyjny - ostrzega reporterka RMF FM Aneta Łuczkowska. Wielu mieszkańców - mimo zachęt do korzystania z komunikacji miejskiej  - wyjechało na trasy własnymi samochodami. Osoby, które zostawią auta w miejscach, gdzie obowiązują zakazy, muszą się liczyć z odholowaniem pojazdu. 

12:25

Na trasie krajowej numer 1 odc. Piotrków Trybunalski - Częstochowa w pobliżu m. Dobryszyce w woj. łódzkim przewróciła się ciężarówka. Nikomu nic się nie stało. Zablokowany jest prawy pas ruchu w kierunku Katowic. Przewidywany czas trwania utrudnienia ok. 2 godzin.

12:19

W Małopolsce policjanci od północy odnotowali zaledwie 13 kolizji. Zatrzymali też trzech nietrzeźwych kierowców.

12:00

Od piątku w Łódzkiem doszło do 28 wypadków, w których zginęło 5 osób - ostrzega reporterka RMF FM Agnieszka Wyderka.

11:48

Na trasach w Śląskiem od rana doszło do prawie 30 kolizji i stłuczek. Z każdą chwilą rośnie ruch głównie w pobliżu nekropolii. W rejonie Cmentarza Komunalnego w Katowicach momentami brakuje już miejsc do parkowania. Trzeba na nie czekać, aż ktoś wyjedzie z parkingu. To powoduje utrudnienia w ruchu. Korek momentami sięga pobliskiej trasy numer 86 prowadzącej w kierunku Warszawy.

11:25

Siedem wypadków, osiem osób rannych i 20 pijanych kierowców - to policyjne statystyki z woj. zachodniopomorskiego.

10:45

Na trasie krajowej numer 12 odc. Jarocin - Gostyń w pobliżu m. Piaski (km 204+500, woj. wielkopolskie) doszło do zderzenia 2 samochodów osobowych. 2 osoby ranne. Ruch wahadłowy. Przewidywany czas trwania utrudnienia ok. 1,5h.

10:24

Na trasach woj. lubuskiego na razie dość spokojnie - informuje reporter RMF FM Adam Górczewski. Największy ruch w tej chwili, tradycyjnie w okolicach cmentarzy. Uważać trzeba jednak na trasie ekspresowej numer 3. Między Zieloną Górą a Sulechowem - na razie szczególnie w kierunku północnym - jedziecie nieco wolniej, bo prowadzone są tam prace remontowe. Tylko wczoraj w Lubuskiem policjanci zatrzymali 20 pijanych kierowców.

10:09

Ruch wahadłowy na trasie krajowej numer dwa w kierunku Warszawy od strony Terespola. W miejscowości Konik Nowy zderzyły się dwa samochody. Zablokowany jest pas w stronę stolicy. Utrudnienia mogą potrwać 2 godziny.

09:50

Trudne warunki drogowe w Śląskiem. Powodem jest gęsta mgła - ostrzega reporter RMF FM Marcin Buczek. Na drodze numer 86 mgła utrudnia jazdę na około 20 - kilometrowym odcinku między Siewierzem i Będzinem. Miejscami widzialność spada tam nawet do 20 metrów. Światła na skrzyżowaniach i na dwóch zwężeniach w Sarnowie i Wojkowicach Kościelnych widać dosłownie w ostatniej chwili. Nie lepiej z powodu mgły sytuacja wygląda też na części autostrady A4 i na krajowej "jedynce". 

09:38

Ruch w rejonach cmentarzy coraz większy - informują dziennikarze RMF FM i TVP Info


09:05

Zmiany w organizacji ruchu w rejonie cmentarzy w Olsztynie

8:40

Na Dolnym Śląsku od rana słońce, ale przy takiej pogodzie, tym bardziej uważajcie na drogach


8:30

W Małopolsce od rana gęsta mgła - ostrzegają dziennikarze RMF FM i TVP Info

8:20

Ruch w pobliżu warszawskich cmentarzy coraz większy - informują dziennikarze RMF FM i TVP Info

08:12

Trzy osoby, które zostały ranne w wypadku na autostradzie A1 w Łódzkiem są w stanie stabilnym. W Sierosławiu samochód osobowy czołowo zderzył się z ciężarówką. Zginęły trzy osoby. Autem jechało 6 osób, które wracały prawdopodobnie z dyskoteki w Bełchatowie. Kierowca Hondy Accord zginął na miejscu, dwie pasażerki były reanimowane. Lekarzom nie udało się ich jednak uratować. Dwie kolejne kobiety podróżujące autem i mężczyzna - przeżyli wypadek. Ich życie nie jest zagrożone. Samochód wjechał pod prąd na jednym z węzłów i pasem w stronę Katowic, jechał w kierunku Łodzi. Honda zderzyła się z prawidłowo jadącą ciężarówką. Autostrada A1 pomiędzy węzłami: Tuszyn i Piotrków Trybunalski jest zablokowana w kierunku Katowic i tak będzie co najmniej przez 3 godziny.

08:07

Dziś lepiej wybierać komunikację miejską - radzą za policjantami dziennikarze RMF FM i TVP Info

7:40

Na trasie krajowej numer 61 na odcinku Ostrołęka - Łomża, m. Rydzewo (woj. podlaskie) doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Droga jest zablokowana. Przewidywany czas trwania utrudnienia 2 godz.

7:30

Na A4 na odcinku węzeł Udanin - węzeł Jarosław (woj. dolnośląskie) samochód osobowy uderzył w bariery. 1 osoba została ranna. Ruch w kierunku Wrocławia odbywa się 1 pasem (lewym). Przewidywany czas trwania utrudnienia 1 godz.

7:15

Trzy osoby zginęły, trzy zostały ranne w czołowym zderzeniu samochodu osobowego z ciężarówką na starej autostradzie A1 w Sierosławiu w Łódzkiem - informuje reporterka RMF FM Agnieszka Wyderka. To odcinek trasy łączy węzły Tuszyn i Piotrków Trybunalski. Na jednym z węzłów auto wjechało pod prąd i pasem w stronę Katowic próbowało jechać w kierunku Łodzi. Doszło do zderzenia z ciężarówką, która jechała swoim pasem. Autostrada A1 w stronę Piotrkowa Trybunalskiego jest zablokowana i tak będzie co najmniej przez najbliższe 2 i pół godziny.

07:00

Trójmiejska ekipa RMF FM i TVP Info

6:55

Już w pracy

6:40

O poranku w wielu miejscach m.in. na południu Polski widoczność bardzo mocno ograniczają mgły! Uważajcie

6.30

Wypadek na A1 na odcinku węzeł Tuszyn - węzeł Piotrków Trybunalski Zachód. Na wysokości m. Sierosław (woj. łódzkie) doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. 3 osoby zginęły, 3 zostały ranne. Jezdnia w kierunku Łodzi jest zablokowana. Przewidywany czas trwania utrudnienia 3 godz.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

(ug)