Zapierające dech w piersiach widoki, huczący wiatr i zjazd z na nartach z sięgającego 7439 metrów wierzchołka Piku Pobiedy. Tylko u nas możecie już obejrzeć film nakręcony przez Andrzeja Bargiela tuż po zdobyciu ostatniego szczytu Śnieżnej Pantery. Zobaczcie, jak ekstremalnie trudna jest jazda w takich warunkach.

 Zaledwie 30 dni potrzebował Andrzej Bargiel na zdobycie pięciu 7-tysięczników byłego Związku Radzieckiego zaliczanych do Śnieżnej Pantery. Zakopiańczyk zdobył ten prestiżowy tytuł w rekordowym czasie. Aż o 12 dni pobił dotychczasowy wynik Denisa Urubki i Andrieja Mołotowa z 1999 roku. Bargiel skompletował Śnieżną Panterę zdobywając w niedzielę Pik Pobiedy (7439 m n.p.m.) w górach Tienszan.


Andrzej Bargiel pytany przez naszego dziennikarza Michała Rodaka o pobity rekord, odpowiada: Czuję do nich spory dystans. Celem był jak najszybszy powrót do domu.

Przyznał także, że cieszy się, że już może wracać. Cieszymy się wszyscy, że możemy już wracać. Spędziliśmy tutaj kawał czasu z ekipą. Wszyscy sobie świetnie dali radę, ale powoli każdy chciał już wracać, więc super, że wszystko się udało. Jesteśmy cali i zdrowi. Każdy z uczestników dużo zrobił i przyłożył się do tego sukcesu - opowiada.


Zakopiańczykowi podczas wyprawy towarzyszy ekipa Canal+ Discovery. Jesienią na antenie stacji zobaczyć będzie można 8-odcinkowy serial z ekspedycji.