Grzegorz Schetyna zapowiedział, że przychyli się do apelu posłów PiS i sam zwróci się do prokuratury o przekazanie komisji hazardowej swoich billingów. Prawo i Sprawiedliwość zaapelowało o to, gdy komisja śledcza odrzuciła wniosek Beaty Kempy o uzupełnienie materiałów komisji o billingi i logowania telefonu Schetyny. Wcześniej posłowie PiS bezskutecznie apelowali o pozyskanie bilingów do szefa komisji Mirosława Sekuły.

Zasiadający w komisji śledczej ds. afery hazardowej posłowie PiS Beata Kempa i Andrzej Dera przedstawili na dzisiejszej konferencji prasowej list do Schetyny. Zwracamy się do pana marszałka z apelem, aby to on za przewodniczącego Sekułę spowodował udostępnienie naszej komisji tego, czego żądaliśmy, czyli jego billingów z telefonu prywatnego i jego bilingów z telefonów służbowych od 23 stycznia 2009 r. - mówiła Kempa.

Zaznaczyła, że Schetyna może to zrobić, jeśli szef komisji nie chce wykonywać swoich obowiązków przewodniczącego. Żądam, żeby pan Schetyna i apeluję do niego, aby sam, za przewodniczącego, wykorzystał uprawnienia marszałka Sejmu RP - dodała.

Marszałek Schetyna powiedział dziennikarzom po południu, że przychyli się do prośby posłów PiS. Jego zdaniem, Kempa powinna jednak wystąpić bezpośrednio do prokuratury o "wszystkie billingi i jeszcze więcej". To znaczy, jeśli mógłbym w czymś pomóc, to osobiście przyniosę pani poseł Kempie - zapewnił.

Kempa podkreśliła, że bez pełnych billingów telefonu Schetyny nie da się wyjaśnić wielu niejasności dotyczących jego osoby w związku z aferą hazardową. Poinformowała, że z billingów, które obecnie posiadają posłowie, bardzo prawdopodobne jest, że sekretarz generalny PO spotkał się z biznesmenem branży hazardowej Ryszardem Sobiesiakiem w jego domu we Wrocławiu. Teraz jest pytanie następne, czy były dalsze spotkania, jeśli tak, to gdzie? - mówiła posłanka PiS.

W środę hazardowa komisja śledcza odrzuciła wniosek Kempy o uzupełnienie materiałów komisji o billingi i logowania, czyli tzw. BTS-y telefonu Schetyny. Posłanka PiS zwracała uwagę, iż w materiałach komisji brakuje billingów i BTS-ów z prywatnego telefonu Schetyny, a billingi i BTS-y z jego telefonu służbowego urywają się 23 stycznia 2009 r. Przypomniała zaś, że śledczy wnioskowali, by dane te obejmowały okres do 10 października 2009 r.