RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Wimbledon: Łukasz Kubot awansował do półfinału debla!

Publikacja: Środa, 12 lipca (15:29) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (12:00)

Łukasz Kubot i brazylijski tenisista Marcelo Melo wygrali z brytyjskimi braćmi Kenem i Nealem Skupskimi 7:6 (13-11), 6:4, 6:4 w ćwierćfinale gry podwójnej w wielkoszlemowym Wimbledonie i awansowali do półfinału. Mecz trwał 2 godziny i 11 minut.

Kubot i Melo, rozstawieni w turnieju z numerem czwartym, są wymieniani w gronie faworytów londyńskiej imprezy.

W tym sezonie nadal są niepokonani na trawie. Triumfowali niedawno w 's-Hertogenbosch i Halle. Wcześniej w tym roku wygrali dwa prestiżowe turnieje ATP Masters 1000 w Miami i Madrycie.

W czwartek w półfinale spotkają się z rozstawioną z jedynką parą fińsko-australijską Henri Kontinen i John Pers. 

(mal)

Źródło: PAP
Tagi: tenis

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: