RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Australian Open 2014. Errani i Vinci obroniły tytuł w deblu

Publikacja: Piątek, 24 stycznia (10:23) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Włoszki Sara Errani i Roberta Vinci po raz drugi w rzędu zwyciężyły w rywalizacji deblistek w wielkoszlemowym Australian Open. W finale pokonały Rosjanki Jekaterinę Makarową i Jelenę Wiesninę 6:4, 3:6, 7:5.

Rozstawione z numerem pierwszym Errani i Vinci w trzecim secie wyszły z dużych opresji. Grające z "trójką" Makarowa i Wiesnina prowadziły już 5:2, ale ich rywalki zdołały odrobić straty i rozstrzygnąć decydującą partię na swoją korzyść.

Włoszki zdobyły tym samym czwarty wspólny wielkoszlemowy tytuł. Poza sukcesem odniesionym rok temu w Melbourne triumfowały również dwa lata temu w paryskim Roland Garros i nowojorskim US Open.

(edbie)

Źródło: RMF24/PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: