Dawid Kubacki i Piotr Żyła zajęli szóste miejsce w konkursie duetów Pucharu Świata w skokach narciarskich rozgrywanym w Wiśle. Wygrali Słoweńcy, a na podium znaleźli się jeszcze Austriacy i Niemcy.

W konkursie duetów zawodnicy oddają po trzy skoki, a na dorobek zespołu składa się łączna nota uzyskana w sześciu próbach.

Do zawodów przystąpiło 13 duetów. Po pierwszej serii odpadła Rumunia, zaś po drugiej - Ukraina, Szwajcaria, Kazachstan i Włochy.

Polacy stracili do Słoweńców 122,7 pkt. Najdłuższy skok w konkursie oddał Niemiec Andreas Wellinger, który ustanowił rekord obiektu - 144,5 m.

Dawid Kubacki w swoich próbach uzyskał 123 m, 120 m i 120,5 m, a Piotr Żyła - 129,5 m, 117 m i 106,5 m.

Konkurs duetów był drugim elementem Turnieju PolSKI (pierwszym były piątkowe kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego). W klasyfikacji prowadzi Słowenia przed Austrią i Niemcami (Polacy zajmują szóste miejsce). Oprócz zawodów na obiekcie im. Adama Małysza do Turnieju PolSKI zaliczać się będą wyniki kwalifikacji i konkursów Szczyrku i Zakopanem.

Niedzielny konkurs w Wiśle rozpocznie o godz. 16. Nie wystąpi w nim Jakub Wolny, który w kwalifikacjach zajął 50. miejsce. Jak wyjaśnił Polski Związek Narciarski, "w związku z publicznymi wypowiedziami podważającymi zaufanie do pracy trenera kadry B" został on odsunięty od kadry.