Aleksander Zniszczoł zajął 6. miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w amerykańskim Lake Placid. Wygrał Słoweniec Lovro Kos. Na podium stanęli też Japończyk Ryoyu Kobayashi i Norweg Marius Lindvik. Paweł Wąsek i Kamil Stoch odpadli po pierwszej serii.

Aleksander Zniszczoł skoczył 116 m i 129 m, otrzymując notę 271,4 pkt. Niespełna 30-letni skoczek wyrównał swoje największe osiągnięcie w zawodach PŚ. Dawid Kubacki uzyskał 121 m i 125 m - (261,5 pkt) i zakończył konkurs na 17. miejscu. Piotr Żyła po skokach na odległość 123 m i 118,5 m (252,5 pkt.) wywalczył 21. miejsce.

Lovro Kos triumfował notą 278,9 pkt po skokach na 123,5 m i 125 m. To jego pierwsze zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata.

Ryoyu Kobayashi skoczył 125,5 m i 122 m. Japończyk przegrał z Kosem zaledwie o 0,8 pkt. Marius Lindvik pierwszy raz w tym sezonie był w czołowej trójce. Norweg stracił do triumfatora 1,1 pkt po skokach na 121,5 m i 133 m.

Po pierwszej serii na 34. miejscu uplasował się Paweł Wąsek, który otrzymał 113,8 pkt po skoku na 110,5 m. Na 41. pozycji został sklasyfikowany Kamil Stoch, który uzyskał 108 m i 105,9 pkt.

O godzinie 23.00 czasu polskiego w Lake Placid rozpocznie się konkurs duetów. Wystartują w nim Zniszczoł i Kubacki.