"Pan Kuleczka" to krótkie, barwnie ilustrowane opowiadania dla dzieci w każdym wieku. Pana Kuleczkę chciałby znać każdy. Zapewnia bezpieczeństwo i dyskretnie towarzyszy zabawie. Jest tolerancyjny, ale uczy poszanowania reguł. Zawsze jednak można liczyć na jego wybaczający uśmiech. Właśnie do księgarń trafił już ósmy tom opowiadań o Panu Kuleczce i jego gromadce podopiecznych.

Pan Kuleczka to idealny dorosły. Jego podopiecznymi są kaczka Katastrofa, pies Pypeć i mucha Bzyk-Bzyk. Każde z nich, choć bardzo się różnią, ma swoje miejsce w sercu Pana Kuleczki, który umie sobie poradzić z rozbrykaną Katastrofą, wymyślić interesującą zabawę dla spokojnego Pypcia i przyciągnąć uwagę rozlatanej Bzyk-Bzyk. Bo w domu Pana Kuleczki nigdy nie jest nudno.

Pies Pypeć jest jak zawsze refleksyjny, kaczka Katastrofa tak samo niecierpliwa, a mucha Bzyk-Bzyk... cóż, mucha ma tym razem całkiem sporo do powiedzenia.

W ósmym tomie opowiadań o Panu Kuleczce przyjaciele przeżywają swoje małe wielkie przygody: w parku, na wakacjach, w księgarni, w domu. Nie muszą przemierzać dalekich krajów, żeby nauczyć się tego, co ważne.

Historyjki o rodzinie Pana Kuleczki gwarantują atmosferę domowego ciepła, poczucie bezpieczeństwa i subtelny dowcip w sam raz dla małych myślicieli.