Jeżdżący w barwach Renault, Robert Kubica w wywiadzie dla francuskich mediów scharakteryzował belgijski tor Spa Francorchamps, na którym kierowcy Formuły 1 będą się ścigać już w najbliższy weekend.

Spa to jedno z najlepszych, jeżeli nie najlepsze miejsce dla kierowcy - dowodził Polak. Uważam, że większość kierowców powie, że lubi jazdę tutaj. Nadal wolę Suzukę, ale Spa ma wyjątkowy charakter. Jest niesamowitym torem, a wiele zakrętów w zasadzie nie jest zakrętami, gdyż są pokonywane na pełnym gazie. Środkowy sektor jest w szczególności niesamowity - dodał.

Kubica pytany o ustawienia bolidu na to Grand Prix bez wahania odpowiedział: Ustawienie bolidu jest oczywiste. Potrzeba dobrej prędkości maksymalnej na pierwszy i ostatni sektor, ponieważ są one bardzo szybkie z wieloma prostymi i sekcjami gdzie jedzie się na pełnym gazie.

Moim zdaniem w tym roku większość bolidów będzie używać systemu F-duct, więc problem posiadania bolidu, który dobrze sprawdza się we wszystkich trzech sektorach będzie prostszy do rozwiązania. Z tym systemem można mieć dużo docisku a zarazem zredukować opór, aby być bardziej efektywnym na prostych. Sądzę, że Spa będzie jednym z najlepszych torów dla F-duct - przyznał partner Witalija Pietrowa.