Tam, gdzie jest to możliwe, poszerzymy pobocze. Będziemy również walczyć o przyspieszenie budowy chodnika we wsi Ose na Dolnym Śląsku - deklaruje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad we Wrocławiu. To efekt interwencji RMF FM. Mieszkańcy zaalarmowali nas, że od lat nie mogą bezpiecznie poruszać się przy ruchliwej drodze krajowej numer 25, a tak potrzebny projekt znalazł się dopiero na 792. miejscu w rządowym programie inwestycji poprawiających bezpieczeństwo.

Możemy złożyć deklarację, że po raz kolejny będziemy wnioskowali o przyspieszenie inwestycji. Głównym celem będzie to, by to zadanie znalazło się jak najwyżej na tej liście - deklaruje Michał Radoszko z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Wcześniej w miejscowości Ose mają pojawić się dodatkowe znaki ograniczające prędkość. Po interwencji RMF FM GDDKiA złoży również rekomendację, by przy drodze stanął fotoradar.

Mieszkańcy miejscowości, z którymi rozmawiał nasz reporter, skarżą się, że na chodnik czekają od lat. Są tym bardziej rozżaleni, że kilka kilometrów dalej, ale już na terenie województwa wielkopolskiego, przy trasie chodniki wybudowano. Teraz nawet je remontują, a to przecież zaledwie kilka kilometrów stąd - przyznaje jedna z mieszkanek.

Niestety po dolnośląskiej stronie granicy ludzie do tej pory nie doczekali się nawet poszerzenia pobocza. Pobocza nie ma. Kierowcy jadąc drogą mijają kobiety z wózkami i pukają się w czoło, sugerując, że chodząc po ulicy narażamy swoje życie ­- usłyszeliśmy.

Ewentualna decyzja o przyspieszeniu budowy chodnika wzdłuż drogi zapadnie w marcu. Wcześniej na pewno sprawdzimy, czy drogowcy poszerzyli pobocze i postawili dodatkowe znaki ograniczające prędkość.

Reporterzy RMF FM interweniują w Waszych sprawach! Jeśli urzędnicy nie chcą zająć się ważnym dla Was problemem, zgłoście się do nas. Nasi dziennikarze nie bagatelizują takich sygnałów. Do Waszej dyspozycji przez całą dobę jest Gorąca Linia RMF FM: numer telefonu 600 700 800, adres fakty@rmf.fmspecjalny formularz na RMF24.pl!

(bs)