Dziś szpitale i centra onkologiczne w całej Polsce otworzyły na oścież swoje drzwi. Każdy może się przebadać bezpłatnie i bez zbędnych formalności. Warto więc znaleźć trochę czasu w trosce o nasze zdrowie.

Wystarczy trochę odwagi, by uratować własne życie - tak przynajmniej twierdzą chirurdzy, onkolodzy i genetycy, którzy czekają na wszystkich chętnych w Dolnośląskim Centrum Transplantacji Komórkowych i Centrum Onkologii.

Do onkologa powinien zgłosić się każdy kto w ostatnim czasie czuje się zdecydowanie gorzej niż zwykle; ma złe wyniki badań, czy niepokojące zmiany na skórze. Takie objawy oczywiście nie muszą od razu oznaczać choroby nowotworowej, lepiej jednak dmuchać na zimne.

Akcja jest po to, aby uświadomić ludziom, aby nie przegapili tego momentu. My wszyscy w biegu jesteśmy niedospani, przepracowani i nigdy nie mamy dla siebie czasu. Mamy często czas dla innych, ale nie mamy czasu dla siebie. W onkologii najważniejszy jest czas - mówił doktor Cezary Juda.

Od tego czasu może zależeć nasze zdrowie i życie. Pacjenci, którzy skorzystają dziś z porad lekarzy, będą także mieli wykonane podstawowe badania. Wszystko to bezpłatnie i bez skierowań. Z pacjentami, którzy skorzystali już z badań rozmawiała Barbara Zielińska:

[dzwiek:77971.ra]

Akcja prowadzona jest również m.in. w Warszawie, Szczecinie, Łodzi i Krakowie.