Długa kolejka wije się od wczesnego ranka przed katowickim Spodkiem. To miłośnicy gier komputerowych. W Katowicach rozpoczął się Intel Extreme Masters, czyli mistrzostwa świata w grach: League of Legends, Counter Strike Global Offensive i StarCraft II.

Długa kolejka wije się od wczesnego ranka przed katowickim Spodkiem. To miłośnicy gier komputerowych.  W Katowicach rozpoczął się Intel  Extreme Masters, czyli mistrzostwa świata w grach: League of Legends, Counter Strike Global Offensive i StarCraft II.
Spodek opanowali fani gier komputerowych! /Anna Kropaczek /RMF FM

Młodym ludziom, którzy chcą obejrzeć zmagania mistrzów nie przeszkadza to, że muszą długo czekać. 

6 godzin stania! Opłaca się. To są mistrzostwa świata w grach komputerowych. Tutaj każdy chce wejść, żeby zobaczyć najlepszych z najlepszych! - mówią RMF FM. 

Co  ciekawego jest w oglądaniu, jak inni grają? Fani e-sportu mówią, że to super zabawa, a przy okazji można się wiele nauczyć i potem samemu grać lepiej. W tłumie wyróżniają się osoby przebrane za postaci z gier . Kilka miesięcy przygotowywałam ten strój. Specjalnie na tę imprezę - mówi młoda dziewczyna przebrana za postać z League of Legends. Choć świat gier komputerowych zdominowany jest przez mężczyzn, dziewczyny też grają. Nawet kilka godzin dziennie. To jest moje hobby - mówi jedna z nich. Sa jednak i takie panie, które przyjechały do Katowic na IEM z innego powodu. Mój chłopak bardzo chciał tu być. Z miłości przyjechałam tutaj razem z nim - uśmiecha się dziewczyna czekająca w kolejce przed Spodkiem. 

(mal)