Z okazji 71. rocznicy Powstania Warszawskiego w piątek 31 lipca w Warszawie odbędzie się specjalny koncert z muzyką z serialu "Czas Honoru". Koncert zacznie się o 20.00 na Placu Krasińskich. Wstęp będzie wolny.

To ma być - jak zapowiadają organizatorzy ze Stołecznej Estrady - poetycka opowieść o losach Polaków podczas II Wojny Światowej oprawiona muzyką z jednego z najsłynniejszych seriali historycznych ostatnich lat. Wielkie muzyczne widowisko będzie hołdem dla bohaterów tamtych dni. Pomysłodawcą projektu jest Bartosz Chajdecki, polski kompozytor, twórca muzyki filmowej i teatralnej.  Za  muzykę do serialu "Czas Honoru" dostał nominację do nagrody IFMCA, czyli Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Muzyki Filmowej.

Wiersze Gałczyńskiego, Baczyńskiego i Herberta

Widzowie koncertu mają przenieść się na szlak bojowy wyjątkowego oddziału młodych ludzi z rozmaitych warszawskich środowisk, którzy opowiedzą o odwadze i sile honoru słowami z poematów i wierszy Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Zbigniewa Herberta czy Leszka Aleksandra Moczulskiego.

W piątkowy wieczór na Placu Krasińskich będzie można posłuchać Orkiestry Symfonicznej ArtBel Enesemble, Chóru Uniwersytetu Wrocławskiego  Gaudium oraz Chóru Uniwersytetu Przyrodniczego we  Wrocławiu.  Orkiestrze oraz chórowi towarzyszyć będą odtwórcy głównych ról w  "Czasie Honoru" - Antoni Pawlicki i Olga Bołądź oraz soliści Katarzyna Sawczuk, Paulina Walendziak, Anna Witczak i Krzysztof Iwaneczko.

(mn)