​W sierpniu na polskie ekrany trafi najnowszy film Woody'ego Allena, zatytułowany "Magic in the Moonlight". A już w maju jeden z najwybitniejszych twórców w historii kina da próbkę aktorskiego talentu w pełnej humoru i gwiazd komedii "Casanova po przejściach", gdzie u boku Johna Turturro, Sharon Stone, Sofii Vergary i Vanessy Paradis zagra... sutenera.

Filmami "Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o seksie, ale baliście się zapytać", "Wszyscy mówią: kocham cię", "Zakochani w Rzymie", czy "Co nas kręci, co nas podnieca" król komedii Woody Allen udowodnił, że jak mało kto potrafi lekko i dowcipnie opowiadać o miłości. Teraz pod jego fachową opieką John Turturro spróbuje sił w roli sutenera.

Murray Schwartz (Woody Allen), właściciel antykwariatu, popada w problemy finansowe. Postanawia namówić przyjaciela - nieśmiałego kwiaciarza Fioravante (John Turturro), na spotkanie ze swoją dermatolog (Sharon Stone). Nie chodzi jednak o zwyczajną wizytę u lekarza, tylko o spełnienie seksualnych fantazji znudzonej życiem pani doktor. Oczywiście za "skromną opłatą". Fioravante, choć z oporami, zgadza się na propozycję. W końcu czego nie robi się dla przyjaciół w potrzebie? Tak zaczyna się dochodowy biznes dwójki panów, który z dnia na dzień przynosi większe zyski, gdyż sława kochanka do wynajęcia zatacza coraz szersze kręgi. Jednak pewnego dnia, za sprawą Murraya, Fioravante pozna kolejną potencjalną klientkę - Avigal (Vanessa Paradis). To spotkanie odmieni na zawsze życie obojga.

(MRod)