W związku z polską premierą filmu "Smerfy" rusza cykl letnich imprez filmowych. Barwne i widowiskowe parady pod hasłem "Smerfy w Polsce" pojawią się w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu i w Trójmieście.

Parada była już organizowana w innych miastach na świecie - miedzy innymi w Nowym Jorku, w Chicago i w Madrycie. Uczestnictwo w niej jest całkowicie bezpłatne, a zabawa połączona będzie np. z nauką tańca Smerfów.

Terminy parad:

W Warszawie - 30 lipca (sobota). Wyruszy ze Skweru Twardowskiego (skrzyżowanie Krakowskiego Przedmieścia z ul. Królewską), o godz. 12.00. Przejdzie Krakowskim Przedmieściem do Placu Zamkowego.

W Krakowie - 31 lipca (niedziela). Wyruszy spod Wawelu na wysokości ul. Bernardyńskiej o godz. 14.00, przejdzie Bulwarem Czerwieńskim w stronę budynku Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego (ul. Powiśle).

w Łodzi - 4 sierpnia (czwartek) w Manufakturze o godz. 15.00.

W Katowicach - 5 sierpnia (piątek). Wyruszy z placu przed Teatrem Śląskim o godz. 16.00. Następnie, aleją Korfantego przejdzie w stronę Spodka.

We Wrocławiu - 6 sierpnia (sobota). Wyruszy z pod Hali Ludowej. O godz. 12.00 przejdzie w stronę Pasażu Grunwaldzkiego.

W Poznaniu - 7 sierpnia (niedziela). Wyruszy z pl. Wolności o godz. 11.30. Przejdzie na Stary Rynek, następnie ul. Półwiejską dojdzie do Starego Browaru.

W Trójmieście - 14 sierpnia (niedziela). Parady w każdym mieście potrwają kilka godzin.

Nadchodzą też "Smerfy w 3D". Polski dubbing jest już gotowy, a film o niebieskich ludzikach, które zawędrowały tym razem do Nowego Jorku, do naszych kin trafi 19 sierpnia. W polskiej wersji językowej zły czarodziej Gargamel mówi głosem Jerzego Stuhra, a Smerfetce głosu użycza Małgorzata Socha.