W polskich księgarniach we wtorek ukazała się "Pasterska korona". To ostatni tom kultowej serii "Świat dysku" Terry'ego Pratchetta.

"To nie jest po prostu świetna powieść o Dysku, to powieść niezwykła. Wspaniałe podsumowanie" - to fragment recenzji z "Daily Telegraph". "Z mroków demencji rozbłyskuje piękna opowieść: ostatnia książka Terry'ego Pratchetta to zabawne i nieustraszone pożegnanie. To książka, którą warto przeczytać dwukrotnie, raz za razem" - zachwyca się recenzent "Daily Mail". Wysokooktanowa zawartość literacka - dorzuca "Independent". A recenzent "Guardiana" podkreśla, że Terry Pratchett nigdy nie był tak dowcipny, tak bezpośredni i tak szczodry, jak w tej - swojej ostatniej - powieści ze Świata Dysku.

Terry Pratchett był uznanym twórcą, autorem niezwykle popularnego na całym świecie cyklu o świecie Dysku. Pierwsza powieść tego cyklu, "Kolor magii", została wydana w 1983 roku. Jego czterdziesta powieść o Dysku, "Para w ruch", ukazała się w roku 2013. Książki Pratchetta doczekały się licznych adaptacji scenicznych i filmowych. Pisarz zmarł w marcu 2015 roku.

Książka ukazuje się nakładem wydawnictwa Prószyński.

Przeczytaj fragment książki!