Piosenkarka Taylor Swift jest gwiazdą popu, która zarobiła najwięcej w 2011 roku - informuje magazyn "Billboard". 22-latka zdobyła prawie 36 milionów dolarów i zostawiła daleko w tyle takie sławy jak Bon Jovi, Lady Gaga czy Adele.

Na tegoroczna liście "Bilboardu" znalazły się nazwiska 40 najlepiej zarabiających gwiazd. Otwiera ją amerykańska wokalistka country Taylor Swift. Drugie miejsce na liście zajmuje zespół U2. Irlandzcy rockmani, pomimo że nie wydali ostatnio żadnej nowej płyty, zarobili w zeszłym roku aż 32 miliony dolarów. Głównym źródłem ich dochodów była trasa koncertowa "360 tour", na którą sprzedali ponad 7 milionów biletów.

Zaskakująco niską lokatę ma Adele, która w ostatnim czasie borykała się z problemami zdrowotnymi. Brytyjska wokalistka wydała najlepiej sprzedający się album roku, ale ze względu na operację strun głosowych musiała odwołać trasę koncertową po Ameryce Południowej. Mimo tego zarobiła ponad 13 milionów dolarów.

Na tegorocznej liście "Billboardu" dość wysokie miejsca zajęli Brytyjczycy. Sade jest szósta, Elton John trzynasty, Pail Mc Cartney dwudziesty piąty, a Rod Stewart dwudziesty dziewiąty.

Ostatnie, 40 miejsce w najnowszym notowaniu "Billboardu" zajmuje zespół Linkin Park. Muzycy z tej grupy zarobili w ubiegłym roku 5,2 miliona dolarów.

10 pierwszych miejsc na liście Billboardu

1. Taylor Swift 35.7 miliona dolarów
2. U2 32.1 miliona dolarów
3. Kenny Chesney 29.8 miliona dolarów
4. Lady Gaga 25.4 miliona dolarów
5. Lil Wayne 23.2 miliona dolarów
6. Sade 16.4 miliona dolarów
7. Bon Jovi 15.8 miliona dolarów
8. Celine Dion 14.3 miliona dolarów
9. Jason Adlean 13.4 miliona dolarów
10. Adele 13.1 miliona dolarów