40 lat minęło, jak jeden dzień - zapewne każdy z Was zna refren piosenki z popularnego serialu komediowego. Nam do tego wyniku jeszcze dużo brakuje, ale i tak mamy okazję do świętowania. 15 stycznia RMF FM obchodzi swoje kolejne urodziny. Już 22 lata jesteśmy z Wami. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was masę atrakcji!

Zobacz specjalny serwis przygotowany na 20-lecie RMF FM

W pewne styczniowe południe...

Wszystko zaczęło się 15 stycznia 1990. To w tym dniu na falach krakowskiego eteru pojawiło się Radio Małopolska FUN. W samo południe w centrum nadawczym Chorągwica koło Krakowa włączono nadajnik retransmitujący 24-godzinny program francuskiej stacji. Pierwszym utworem, który pojawił się na antenie, była piosenka zespołu Toto - "Africa". "Pierwsze lata były trudne, jeżeli chodzi o dostęp do muzyki i płyt" - wspomina Marcin Jędrych, dziennikarz muzyczny RMF FM i prowadzący program TOP TEN.

Trudne były także początki pracy newsroomu, który jednak bardzo szybko wyrósł na najlepszą i najnowocześniejszą redakcję informacyjną w polskim eterze. "Dla dziennikarzy, którzy pojawiali się w RMF FM na początku lat 90-tych, newsroom tej stacji to był powiew zachodu" - mówi Bogdan Zalewski, prezenter Faktów.

RMF FM rośnie razem z Wami i dla Was

Trzy litery RMF od wielu lat oznaczają Radio Muzyka Fakty. RMF to teraz najpopularniejsza stacja radiowa w Polsce. Gramy dla Was najlepszą muzykę, którą zresztą sami wybieracie w najpopularniejszej liście przebojów w kraju - prowadzonej przez Darka Maciborka Pop-Liście. "Każde spotkanie ze słuchaczami jest dla mnie ważne" - mówi Darek Maciborek o swoich codziennych spotkaniach właśnie z Wami.

W RMF FM prowadzący audycje doprowadzają Was do łez - oczywiście ze śmiechu.

Dziennikarze Faktów RMF FM i RMF24 trzymają rękę na pulsie, abyście zawsze - jako pierwsi - poznali najświeższe informacje z kraju i ze świata. RMF FM ma reporterów w całej Polsce a korespondentów zagranicznych na całym świecie. Nasi dziennikarze pracują w najdziwniejszych warunkach. "Jak trzeba, to także w piżamie" - opowiada Katarzyna Szymańska-Borginon, korespondentka RMF w Brukseli. Czasem bywa naprawdę zabawnie. Wy znacie tylko końcowy efekt naszej pracy, a jak wygląda praca od kuchni? Zdarzają się wpadki, nie jesteśmy idealni, ale mamy tego świadomość i potrafimy się z siebie śmiać. W końcu RMF FM to radio, które tętni życiem. Tego nie da się wyreżyserować.

Radio RMF FM jest bezustannie zdecydowanym liderem rankingów słuchalności oraz najbardziej opiniotwórczych stacji radiowych. To oznacza, że słuchacie nas częściej niż innych stacji. Ale także, że to właśnie z Faktów RMF FM i z serwisu internetowego RMF24.pl dowiadujcie się najszybciej i najlepiej o wszystkim co ważne.

Teraz zachęcamy, abyście wzięli udział w naszym "przyjęciu urodzinowym". Oto, co przygotowaliśmy dla naszych gości

Dokładnie w południe 15 stycznia w serwisie RMFon.pl rozpoczęła się wyjątkowa audycja urodzinowa, którą przygotowali prezenterzy i dziennikarze radia RMF FM. Barwne opowieści z codziennego życia radia, wspomnienia, ciekawostki muzyczne, niezwykłe historie oraz to, co zdarza się zrobić dziennikarzom, gdy myślą, że wszystkie mikrofony są wyłączone. O tym i o wielu innych rzeczach opowiedzieli Wam: Darek Maciborek, Marcin Jędrych, Daniel Dyk, Katarzyna Sobiechowska-Szuchta, Kamil Baleja, Przemek Grabowski, Maja Dutkiewicz, Konrad Piasecki i inni.

W trakcie audycji mogliście usłyszeć największe przeboje, z którymi radio RMF FM kojarzy się pracującym tu dziennikarzom. A niektórym nie tylko się kojarzy, niektórzy także nucą - tak jak Konrad Piasecki przyłapany na śpiewaniu przeboju Shakiry przez Katarzynę Sobiechowską-Szuchtę. Najlepszy polityczny dziennikarz radiowy w Polsce śpiewa Shakirę? I to jak! Nie przegapcie tego i koniecznie posłuchajcie tego nagrania.

Już teraz możecie posłuchać najlepszych przebojów na RMFon. Stację przygotowano z okazji 20. urodzin radia.

Co wiesz o radiu?

15 stycznia mogliście także wziąć udział w jubileuszowym quizie RMF FM. Odpowiedzi na pytania znajdą się później na www.20lat.rmf.fm oraz www.rmf.pl. Wśród nagród znalazły się zestawy płyt sygnowanych marką RMF FM oraz wystrzałowe gadżety.

Zmiany w Faktach RMF FM

Prezent na 22. urodziny radia RMF FM przygotowaliśmy także dla tych, którzy w radiu najbardziej lubią Fakty. 15 stycznia usłyszeliście nowy podkład muzyczny pod serwisy. Muzykę skomponował Marcel Chyrzyński, znany polski kompozytor od lat współpracujący z RMF FM. Jest jeszcze bardziej dynamicznie niż dotychczas!

RMF - Radio, Muzyka, Fakty

RMF FM to najdłużej działające prywatne radio w Polsce. Przygoda, która rozpoczęła się 22. lata temu, trwa nadal. Nie zawsze było łatwo, ale było warto. Od samego początku RMF FM zmieniało rynek radiowy i zmieniało Polaków. "Oduczyliśmy naszych słuchaczy używać magnetofonów i nagrywać piosenki w radiu" - mówi prezes RMF FM Tadeusz Sołtys, jeden z twórców radia.

Radio RMF FM jest największą stacją radiową w Europie. Codziennie słucha nas 10 milionów Polaków. 24 godziny na dobę oferujemy Wam przebojową, najlepszą muzykę i najistotniejsze fakty.

Wielokrotnie otrzymaliśmy wyróżnienie Superbrands dla najlepszej stacji radiowej roku. Jesteśmy także najbardziej opiniotwórczym i najczęściej cytowanym przez inne media radiem w kraju. Najważniejsi jesteście jednak Wy - słuchacze. Bez Was nie byłoby radia RMF FM za co serdecznie dziękujemy!

Zobacz specjalny serwis przygotowany na 20-lecie RMF FM