Świąteczne Targowisko Sztuki to będzie prezentacja prac studentów i absolwentów stołecznej Akademii Sztuk Pięknych. W najbliższą niedzielę 10 grudnia można zajrzeć do Arkad Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie. Wstęp na Targowisko Sztuki jest bezpłatny. "Można poszukać talentów albo pomysłów na prezenty" - mówią Zuzanna Jankowska i Dorota Godhlewska.

Wydarzenie pod patronatem ASP odbywa się regularnie od dziesięciu lat. Przyciąga warszawiaków, turystów, pasjonatów i kolekcjonerów stwarzając możliwość do odkrywania młodej sztuki, ale przede wszystkim do nabywania prac bezpośrednio od ich autorów.

Na 2000 metrach kwadratowych powierzchni, w klimatycznym otoczeniu Arkad Kubickiego, swoje dokonania prezentuje kilkudziesięciu twórców. Największą część wystawianych prac to malarstwo i grafika tradycyjna, ale są też fotografie, plakaty czy mała formy rzeźby.  W najróżniejszych technikach, formatach i tematach, autorstwa zarówno artystów debiutujących jak również utytułowanych i dostrzeżonych. Takich, którzy jeszcze kształcą się w ASP, oraz tych którzy opuścili mury uczelni, ale uczestniczą w przedsięwzięciu od jego początków, czyli 2007 roku.

Targowisko ma wyjątkowy, nieformalny klimat i stałe grono sympatyków. Chętnie odwiedzają je projektanci i miłośnicy designu poszukujący inspiracji i motywów do wnętrz.

(MN)