"Mama i nowo narodzony czują się bardzo dobrze" - ogłosili na Twitterze Shakira i jej życiowy partner Hiszpan Gerard Pique. Synek pary urodził się we wtorek wieczorem. To pierwsze dziecko piłkarza Barcelony i 35-letniej piosenkarki. Maluch przyszedł na świat przez cesarskie cięcie w klinice w Barcelonie. Waży trzy kilogramy.

Zespół medyczny, który był przy porodzie składał się wyłącznie z kobiet. Ojciec Milana Pique Mebaraka jest "socio", czyli zarejestrowanym kibicem FC Barcelona. Był to pomysł jego dziadka, ówczesnego członka zarządu klubu. Odbierając w grudniu ubiegłego roku srebrne insygnia za 25 lat członkostwa piłkarz powiedział, że chce, by jego syn również jak najszybciej znalazł się w gronie "socios". W podobny sposób uhonorowany został, tyle że przez argentyński zespół Newell's Old Boys, urodzony na początku listopada syn innego piłkarza Barcelony Lionela Messiego - Thiago. Kibice klubu z Rosario wywiesili wtedy transparent "Witamy na świecie Thiago Messiego. Kibica "Trędowatych numer 2 881 152".

Shakira i Gerard poznali się w 2010 roku podczas kręcenie teledysku do piosenki artystki. Spekulacje dotyczące ciąży Shakiry pojawiły się już podczas Euro 2012. Jeden z magazynów informował wtedy, że Shakira jest w stanie błogosławionym. Gwiazda poinformowała wówczas, że nie zamierza wydawać oświadczenia w tej sprawie. Wielokrotnie podkreślała jednak, że chce zostać matką. Pod koniec grudnia ubiegłego roku Pique na swoim koncie na Twitterze napisał: nasz syn się urodził! Jesteśmy bardzo szczęśliwi! Dziękujemy za wszystkie wasze życzenia".

Media zareagowały natychmiast, eksponując na stronach internetowych sensacyjne tytuły. Nie wszyscy dziennikarze skojarzyli, że 28 grudnia jest świętowany w Hiszpanii jako Dzień Niewiniątek (Dia de los Santos Inocentes, Dzień Świętych Młodzianków), który stanowi okazję do żartów i kawałów i jest odpowiednikiem obchodzonego w Polsce i w wielu innych krajach prima aprilis. Potem, piłkarz Barcelony wyjaśnił, że chodziło o żart. On (syn) ma już nawet imię. Innocenty! Radosnego Święta Niewiniątek dla wszystkich - dodał piłkarz. Część mediów nie poznała się jednak na dowcipie. "Dzisiaj nie jesteśmy zbyt zadowoleni z Gerarda Pique" - ocenił brytyjski tabloid "Daily Mirror", a największy hiszpański dziennik "El Pais" podkreślił, że "Shakira i Pique są rodzicami... najgorszego kawału roku".