„Niestety, to już koniec z moimi występami na tournee” – napisała na Facebooku Marie Fredriksson ze szwedzkiej grupy Roxette. Ta wiadomość zelektryzowała fanów na całym świecie.


Trasa koncertowa kultowego zespołu ze Szwecji Roxette został odwołana. Lekarze zalecili wokalistce Marie Fredriksson zakończenie występów na scenie.

Marie nie da już więcej rady - powiedziała menadżerka zespołu Marie Dimberg.

Z kolei Marie Fredriksson tak napisała o 30 latach pracy w Roxette na Facebooku:

Cytat

Czuję się szczęśliwa, kiedy patrzę wstecz na te wszystkie występy na całym świecie. Jestem dumna z tego, że po mojej chorobie roku byłam w stanie jeszcze dać wiele koncertów. Teraz jednak to już koniec z trasą koncertową. Dziękuję fantastycznej publice, która była ze mną podczas tej podróży. Czekam aż w czerwcu wyjdzie płyta "Good Karma" - to będzie nasz najlepszy album.

Marie Fredriksson już wcześniej szczerze opowiadała o swojej chorobie i ciężkim procesie leczenia. W wrześniu 2002 roku straciła przytomność w łazience swojego domu. Lekarze wykryli podczas badań guz mózgu. Po operacji musiała uczyć się mówić na nowo, drastycznie pogorszył jej się wzrok. Lekarze dawali jej wtedy kilkanaście miesięcy życia.

W książce "Miłość do życia" opowiadała o ciężkim okresie, kiedy jej mąż Mikael przygotowywał się do jej pożegnania. Po serii naświetleń w 2005 roku przyszła lepsza forma. Marie Fredriksson zdecydowała się na powrót do pracy. Podczas niektórych występów była jednak tak osłabiona, że siedziała na ustawionym na scenie krześle.

Marie Fredriksson i Per Gessle założyli zespół Roxette w 1986 oku. Debiutowali singlem "Neverending Love". Światowy sukces przyniosła im wydana w kwietniu 1989 roku piosenka "The Look".

źródło Aftonbladet (j.)