Praca Banksy'ego zniszczona. Brytyjski artysta umieścił ją na domu, który przeznaczony był do rozbiórki, i już jej nie ma. Tak umiera sztuka!

Pracownicy firmy, która odpowiedzialna była za rozbiórkę domu, nie wiedzieli, że rudera jest dziełem sztuki. Budynek znajdował się w miejscowości Herne Bay, na wschodnim wybrzeżu Anglii. Rozpoczęto tam właśnie prace pod budowę nowego osiedla mieszkaniowego. 

Na zabitym deskami oknie Banksy namalował sylwetkę chłopca rozsuwającego o poranku zasłony. W rzeczywistości tworzyły je kawałki falującej blachy, zwisające z budynku. To jeszcze bardziej potęgowało komentarz kondycji współczesnego świata, czym w istocie są prace Banksy'ego. 

Niestety dom, na którym artysta namalował graffiti, został zburzony. Banksy potwierdził autentyczność prac na swoim koncie instagramowym, ale było już za późno. 

Jak donoszą brytyjskie media, robotnicy, którzy dokonali rozbiórki, nie byli zachwyceni. Prace Banksy'ego - z uwagi na sposób, w jaki powstają i miejsca, gdzie się pojawiają, często spotyka smutny los. Znikają w wyniku kradzieży lub są rozmontowywane na polecenie nadgorliwych władz. 

Doszło do tego niedawno w miejscowości Margate na południu Wyspy, skąd usunięto chłodziarkę, która była częścią przewrotnej instalacji artysty.