"Bezbarwny Tsukuru Tazaki i lata jego pielgrzymstwa" - najnowsza książka lubianego w Polsce pisarza Haruki Murakamiego jutro pojawi się na ... dworcach. W Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu powieść będzie można znaleźć w specjalnych automatach.

Ten pomysł nawiązuje do japońskiej kultury nabywania różnych produktów w maszynach stojących na ulicach. A lokalizacja automatów, czyli hale dworców są odniesieniem do samej powieści. Główny bohater, Tsukuru Tazaki, projektuje takie właśnie budynki i często obserwuje odjeżdżające pociągi.

Książka w Japonii w ciągu doby stała się bestsellerem, osiągając zawrotną sprzedaż 600 tysięcy egzemplarzy. Polska premiera odbędzie się 5 listopada o godzinie 17:00  na dworcach w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu

"Bezbarwny Tsukuru Tazaki i lata jego pielgrzymstwa" to książka o życiowej podróży, poszukiwaniu tożsamości i prawdy o swojej przeszłości. Haruki Murakami, od kilku lat faworyt do otrzymania literackiej Nagrody Nobla, wraca w powieści do realistycznego stylu docenionego przez czytelników w "Norwegian Wood". W ciągu tygodnia od premiery książka sprzedała się w półtora milionowym nakładzie.

Haruki Murakami urodził się w Kioto w 1949 roku. Ukończył Wydział Literatury na Uniwersytecie Waseda w Tokio. W latach 1974-1981 prowadził klub jazzowy. Zadebiutował w 1979 roku. Trylogię składającą się z "Hear the Wind Sing", "Pinball" i "Przygody z owcą" uhonorowano nagrodą im. Nomy dla pisarzy młodego pokolenia. Następne książki: "Koniec Świata i Hard-boiled Wonderland",  "Norwegian Wood",  "Tańcz, tańcz, tańcz" , "Na południe od granicy, na zachód od słońca" ugruntowały pozycję Murakamiego jako pisarza, a także przyniosły mu sławę na Zachodzie, głównie w Stanach Zjednoczonych. Murakami jest także autorem takich książek jak "Kafka nad morzem", "Po zmierzchu", "O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu", a także trzech zbiorów opowiadań.

Co jeszcze można dostać z automatów? Zobacz filmy!