Jeśli maluchy lubią psa Snoopy'ego, Charliego Browna i ich przyjaciół, to zabierzcie ich koniecznie na "Fisztaszki". Christian Bale, Ryan Gosling i Brad Pitt grają filmie o początkach światowego kryzysu "Big Short". 1 stycznia do kin wchodzi też polska komedia "Słaba płeć?".

Jeśli maluchy lubią psa Snoopy'ego, Charliego Browna i ich przyjaciół, to zabierzcie ich koniecznie na "Fisztaszki". Christian Bale, Ryan Gosling i Brad Pitt grają filmie o początkach światowego kryzysu "Big Short". 1 stycznia do kin wchodzi też polska komedia "Słaba płeć?".
Olga Bołądź i Piotr Głowacki na planie "Słabej płci" /materiały Monolith /

Słaba płeć?

Znak zapytania jest w tym tytule niezwykle ważny. To, że powszechnie uważana za słabą płeć nie jest słaba wiedzą już nawet kilkuletni chłopcy - żartuje w RMF FM Piotr Adamczyk, filmowy Jimmi. Bohaterką filmu, graną przez Olgę Bołądź, jest Zośka Suczyńska. Atrakcyjna, wykształcona i pewna siebie. Rodzinne miasteczko zamieniła na warszawską korporację i pnie się po drabinie sukcesu, choć do raju jeszcze droga daleka. Zamiast luksusowego apartamentu ma kawalerkę na kredyt, zamiast prestiżowej pracy musi użerać się z prymitywnym szefem. I musi udawać kogoś, kim nie jest. Oszukana przez szefa traci pracę i reputację. A to działa na nią jak  kubeł zimnej wody, który zmusza do działania.

Bardzo istotnym dla twórców i aktorów aspektem była możliwość pracy z Michaelem Coulterem, wybitnym operatorem, autorem zdjęć do m.in. "To właśnie miłość", "Notting Hill", "Mansfield Park", "Rozważna i romantyczna" i "Cztery wesela i pogrzeb". Reżyserem filmu jest Krzysztof Lang, a w obsadzie są również Piotr Głowacki, Marcin Korcz, Marek Bukowski czy Katarzyna Figura.

Zobacz fragmenty filmu

Fistaszki

Bohaterowie legendarnych, cieszących się niesłabnącą popularnością od ponad pół wieku opowieści rysunkowych Charlesa M. Schulza: Charlie Brown, pies Snoopy i ich przyjaciele w nowym wydaniu. Tym razem pojawiają się w animowanej komedii przygodowej, wyprodukowanej przez studio Blue Sky, w którym powstała słynna "Epoka lodowcowa". Gdy w klasie pojawia się nowa dziewczynka, Charlie Brown staje przed największym wyzwaniem w całym swym dotychczasowym życiu, podczas gdy jego wierny towarzysz, pies Snoopy postanawia zrealizować swoje życiowe marzenie.

Big Short

W filmie w reżyserii Adama Mckaya zobaczymy plejadę gwiazd: Brada Pitta (z brodą i w okularach), Christiana Bale'a, Ryana Goslinga (jako bruneta), Steve'a Carella, Melissę Leo, Marisę Tomei, Karen Gillan i Selenę Gomez. Tytułowe "short" to w języku bankowości forma spekulacji. Podstawą scenariusza do tego filmu jest bestsellerowa książka Michaela Lewisa "Wielki szort. Mechanizm maszyny zagłady". Historia oparta jest na prawdziwych wydarzeniach, które stały się zarzewiem ogólnoświatowego kryzysu 2007-2010. Zadziwiające, jak zaledwie kilku mężczyzn - poprzez spekulacje, malwersacje, balansowanie na granicy prawa - doprowadziło do gigantycznej zapaści gospodarczo-ekonomicznej właściwie w każdym zakątku globu.

(mn)