Szykuje się powrót dekady! Jak donosi "Daily Mail", David Lynch prowadzi w Los Angeles casting do "Twin Peaks Promo". Co prawda jeszcze nie wiadomo, czy to kontynuacja kultowego serialu, czy tylko ekstra dodatek do jubileuszowego DVD, ale jedno jest pewne: dla fanów to niespodzianka, na którą musieli czekać niemal ćwierć wieku!

Czy już niedługo znów zobaczymy na ekranie agenta Coopera, który zamawia swój ulubiony placek wiśniowy i "cholernie dobrą filiżankę kawy"? Wszystko na to wskazuje! Na razie wiadomo tylko, że Lynch prowadzi casting, który robi w USA furorę. Poszukuje do roli kelnerki młodej, długonogiej dziewczyny, rudej lub brunetki z dużym biustem.

"Miasteczko Twin Peaks" to jeden z najchętniej oglądanych seriali lat 90. Jego motywem przewodnim jest śledztwo prowadzone przez agenta specjalnego FBI Dale'a Coopera (Kyle MacLachlan) w sprawie morderstwa uczennicy liceum Laury Palmer (Sheryl Lee).

Pilot serialu został pierwszy raz wyemitowany 8 kwietnia 1990 roku w stacji ABC. Siedem kolejnych odcinków zostało wyprodukowanych, by później serial powrócił z sezonem drugim, który był emitowany do 10 czerwca 1991 roku.

Serial zdobył uznanie krytyków w USA i za ich granicami. Zdobył rzeszę oddanych fanów i stał się częścią popkultury, do której odwołują się seriale telewizyjne, reklamy, komiksy, gry, filmyteksty piosenek. Serial doczekał się kontynuacji pod postacią filmu Twin Peaks: Ogniu krocz za mną z 1992 roku, który jest jego prequelem.

Tak jak w większości innych dzieł Lyncha, szczególnie Blue Velvet, "Miasteczko Twin Peaks" bada przepaść pomiędzy pozorami małomiasteczkowej przyzwoitości a mrocznymi warstwami życia, które kryją. Wraz z postępującą historią jest ujawnione wewnętrzne zepsucie bohaterów, którzy początkowo wydawali się niewinni, a także podwójne życia, jakie wiedli.